Bitcoin, 1 Ağustos öncesi 2000$’ın altına düşmeye oldukça yakın

Bitcoin, 1 Ağustos’ta gerçekleşecek olan SegWit aktivasyonu öncesi belirsizlikten ötürü 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 12 değer kaybetti. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı, son iki ayın en düşük...

Bitcoin, 1 Ağustos’ta gerçekleşecek olan SegWit aktivasyonu öncesi belirsizlikten ötürü 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 12 değer kaybetti.

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı, son iki ayın en düşük seviyesi olan 2071$’a kadar geriledi. Bitcoin’in bu düşüşüyle altcoin’ler de benzer bir yolu izledi.

Piyasa 3’te 1 oranında küçüldü

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 74 milyar Dolar’a gerilerken Bitcoin’in pazar payı 34 milyar Dolar’a, Ethereum’un pazar payı ise 17.5 milyar Dolar’a düştü.

Genel fikir birliği, kripto para birimi piyasasındaki bu çöküşün SegWit aktivasyonuyla birlikte Bitcoin’in bölünme riskinin getirdiği belirsizlikten kaynaklandığı yönünde.

Bloomberg, verdiği bir haberde, Bitcoin’in “tamamen erimeye” yaklaşabileceğini bildirdi. Bloomberg’den Lulu Yilun Chen ve Yuji Nakamura’ya göre, Bitcoin topluluğu birbirine rakip iki güncellemeyi bensemeye hazırlanıyor.

In this article

Katkıda Bulun