17 milyon Pound değerindeki konak sadece Bitcoin karşılığında satılacak

Londra’nın Notting Hill bölgesinde yer alan bir konak, 17 milyon Pound karşılığında satışa çıkarıldı ancak satın almak isteyenler sadece Bitcoin ile ödeme yapabilecek. Konağın satışını gerçekleştirecek olan gayrimenkul...

Londra’nın Notting Hill bölgesinde yer alan bir konak, 17 milyon Pound karşılığında satışa çıkarıldı ancak satın almak isteyenler sadece Bitcoin ile ödeme yapabilecek.

Konağın satışını gerçekleştirecek olan gayrimenkul yatırım şirketi London Wall’un kurucularından Lev Loginov, İngiltere’deki Bitcoin kullanımına öncülük etmeyi umuyor.

‘Tüm algıları değiştirmek istiyoruz’

Loginov, şunları söylüyor:

“Dijital para birimleri konusundaki tüm algıları değiştirmek istiyoruz. Gelecekte avukatlar gibi aracıların gereğini ortadan kaldıracağını ve emlak işlemlerinin yapılış şeklini tümden farklılaştıracağını düşünüyoruz. Bitcoin’de işlem yapan ilk şirket olmak istiyoruz. Gereksiz düzenlemelere ve bankalara göre kullanmak daha hızlı ve verimli.”

Loginov, Londra’daki emlakçılar arasında Bitcoin’le de ödeme kabul edebileceklerini söyleyen tek kişi değil ancak hiçbiri daha önce kabul ettikleri tek ödeme yönteminin Bitcoin olduğunu belirtmemişlerdi.

In this article

Katkıda Bulun