Blockchain için ilk ve tek Türkçe kitap yayında: Blockchain 101

“Blockchain” henüz dünyanın çok büyük bir kısmı için yabancı bir kavram ancak her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Devletler ve şirketlerin bazıları Blockchain’i henüz yeni keşfederken bazılarıysa uygulama aşamasına...

“Blockchain” henüz dünyanın çok büyük bir kısmı için yabancı bir kavram ancak her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Devletler ve şirketlerin bazıları Blockchain’i henüz yeni keşfederken bazılarıysa uygulama aşamasına geçmiş durumda.

Başta bankacılık ve finans sektörü olmak üzere tüm sektörleri derinden etkileyeceği düşünülen, bir devrim niteliği taşıyan Blockchain’le ilgili olarak Türkçe kaynaklar oldukça kısıtlı.

Bu noktada Ahmet Usta ile Serkan Doğantekin, kolları sıvadılar ve A’dan Z’ye Blockchain’i en yalın haliyle anlatabilecek bir çalışma içerisine girdiler. Bunun sonucunda ortaya 152 sayfalık, içi dolu dolu Türkçe bir Blockchain başvuru kaynağı çıktı.

“Blockchain 101” adı verilen kitap; veri, veri tabanı, iletişim ağları, kriptografi, big data gibi kavramlarla başlayıp Blockchain teknolojisinin mantığını ve türlerini okuyuculara aktarıyor. Bununla kalmayan kitap, Blockchain’in kullanım alanları, platformları ve uygulamalarına da odaklanıyor.

Blockchan 101 kitabına sahip olmak için yapmanız gerekenler çok basit:

BKM Express mobil uygulamasını indirin,

-BKM Express’e kayıt olun ve kredi kartınızı ekleyin,

-Uygulama içerisinde yer alan “QR ile Öde” seçeneğinden aşağıda yer alan QR kodu okutarak veya doğrudan QR koda tıklayarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na 1 TL’lik bağışınızı gerçekleştirin,

-Bağış işleminiz tamamlandıktan sonra kitap BKM Express’e kayıtlı e-posta adresinize otomatik olarak gönderilecektir. Keyifli okumalar dileriz!

In this article

Katkıda Bulun