Coinbase’e, 1 ayda 1 milyon yeni kullanıcı üye oldu

Bitcoin cüzdan ve ticaret platformları, kullanıcı sayısında patlama yaşıyor. Haziran ayında Coinbase, kullanıcı sayısında nispeten kısa sürede büyük bir artış göstererek bir milyon yeni üye kaydı aldı. The...

Bitcoin cüzdan ve ticaret platformları, kullanıcı sayısında patlama yaşıyor. Haziran ayında Coinbase, kullanıcı sayısında nispeten kısa sürede büyük bir artış göstererek bir milyon yeni üye kaydı aldı.

Bitcoin yatırımcısı ve analisti Alistair Milne, Kasım 2016’dan bu yana Coinbase’deki kullanıcı sayısının istatistiğini paylaştı. İstatistikle, Mayıs ile Haziran ayları arasında bir milyon yeni kullanıcının kaydolduğu tespit edildi. Son 18 ayda ise dört milyondan fazla kullanıcı Coinbase’e kaydoldu.

Milne’nin bu çizelgesi, cüzdan sayısına değil kullanıcıların sayısındaki artışa işaret ediyor. Coinbase’deki cüzdan sayısının ise şimdilik 27.5 milyon olduğu biliniyor.

Piyasadaki en büyük cüzdan platformu

Coinbase, piyasadaki en büyük cüzdan platformu olarak dikkat çekiyor. Bu şirketin ardından piyasaya hakim cüzdan platformu ise Blockchain.

Bitcoin endüstrisi ve kripto para piyasası her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyor. Coinbase ve Blockchain gibi şirketler, bu sektörün büyümesinde ön plana çıkıyor ve yatırımcıları piyasaya sürüklüyor.

In this article

Katkıda Bulun