Hindistan’ın global BTC/Dolar ticaret hacmindeki payı yüzde 10’u aştı

ARK Invest’ten Chris Burniske’in verilerine göre Hindistan, geçtiğimiz ay global BTC/USD ticaret hacmine yüzde 10’dan fazla katkıda bulundu. Dün kişisel Twitter hesabı üzerinden büyük exchange piyaslarının grafiklerini inceleyen...

ARK Invest’ten Chris Burniske’in verilerine göre Hindistan, geçtiğimiz ay global BTC/USD ticaret hacmine yüzde 10’dan fazla katkıda bulundu.

Dün kişisel Twitter hesabı üzerinden büyük exchange piyaslarının grafiklerini inceleyen Burniske, Hindistan’ın BTC/USD ticaretinde artan rolüne vurgu yaptı.

Hindistan’da Bitcoin’e ilgi artıyor

Hindistan’da Bitcoin’e olan ilgi her geçen gün büyüyor. Ülke merkez bankası ve hükümet tarafından verilen karışık sinyallerin yanı sıra Rupi’de belirsizliğin artması, Hint yatırımcıları Bitcoin’e yönlendirdi.

Öte yandan Hindistan’ın “Zebpay Bitcoin Wallet” adlı Bitcoin cüzdanı uygulaması, App Store’daki en çok indirilen yerel finans uygulamaları arasında 7. sıraya yükseldi. Bunu yanı sıra Hindistan bankacılık sektörü, Şubat 2017’de BankChain adıyla Hindistan’ın en büyük Blockchain konsorsiyumunu oluşturmuştu. Bu konsorsiyum, Microsoft’la da ortaklık kurmuştu.

In this article

Katkıda Bulun