Kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır?

Banka havalesi yoluyla Bitcoin alabileceğiniz gibi Bitcoin‘i kredi kartı ile de almak mümkün. Peki kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır? Öncelikle Bitcoin alabileceğiniz 4 Türk borsası var. Bunlar;...

Banka havalesi yoluyla Bitcoin alabileceğiniz gibi Bitcoin‘i kredi kartı ile de almak mümkün. Peki kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır?

Öncelikle Bitcoin alabileceğiniz 4 Türk borsası var. Bunlar; Paribu.com, Koinim.com, BTCTurk.com ve BitKapital.com. Ancak bu internet sitelerinin hiçbirinden kredi kartı ile Bitcoin almak mümkün değil. Tamamı banka havalesi kabul eder. Kredi kartı ile Bitcoin alabilmek için yurt dışındaki siteleri kullanmalısınız.

Kredi kartı ile Bitcoin almak sanıldığı kadar zor değil. Bugün bunun size ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde yapılabildiğini göstereceğiz. Borsalardan Bitcoin almadan önce o site hakkında araştırma yapmanızı öneririz. Kredi kartı kullanarak Bitcoin alma imkanı sunan ancak temelde tek amacı kredi kartı bilgilerinizi çalmak olan pek çok site mevcut. Bu anlatım için aralarından en güvenilir olduğunu düşündüğümüz Cex.io’yu tercih ettik.

Cex.io üzerinden kredi kartı ile nasıl Bitcoin alınır?

Cex.io, kredi kartınızın yanı sıra banka kartınızla da Bitcoin almanıza olanak tanıyor. En eski Bitcoin borsalarından biri olan Cex.io’da üyeliğinizin doğrulama işlemi oldukça kapsamlı ve tahminen 30 dakika kadar sürer.

Cex.io üyelik kaydınızın onaylanmasının ardından hesaba giriş yapın.

Bitcoin alabilmek için önce kredi kartıyla hesaba para yüklemeniz gerekecek.

Adım 1

Sağ üstte yer alan “Deposit” butonunu tıklayın.

Adım 2

Açılan pencerede ödeme metodunuzu “Payment card” olarak seçin.

Adım 3

Sağ üstte yer alan bölüme ne kadarlık yükleme yapmak istediğinizi girin.

Mavi “Deposit” butonuna tıkladığınızda bakiye yüklemesi gerçekleşecektir.

Adım 4

Bakiye yüklendiğinde “Buy/Sell” kısmında almak istediğiniz Bitcoin miktarını Dolar cinsinden veya BTC cinsinden tuşlayın ve “Buy” butonuna basın.

Son adım

Açılan pencerede “Confirm the Order” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Sayfayı yeniledikten sonra sol üst kısımda ne kadar Bitcoin’ininizin olduğunu göreceksiniz.

In this article

Katkıda Bulun