Londra’nın en eski ve en ünlü kuyumcularından biri artık Bitcoin kabul ediyor

Yaklaşık 250 yıllık bir geçmişi olan, kökü 1778 yılına kadar dayanan Londra merkezli bir kuyumcu olan Sharps Pixley, Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeye karar verdi. Şirketin...

Yaklaşık 250 yıllık bir geçmişi olan, kökü 1778 yılına kadar dayanan Londra merkezli bir kuyumcu olan Sharps Pixley, Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeye karar verdi.

Şirketin CEO’su Ross Norman şunları söyledi:

“Birçok Bitcoin yatırımcısının altın gibi geleneksel güvenli bir limana yatırım yapma seçeneğinden memnuniyet duyacağını düşünüyoruz; Bunu da basit ve uygun bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Bu yol şimdi onlara açık.”

Bitcoin’e dijital altın denebilir ancak güvenli bir liman olarak altına rakip olabilmesi için hala gideceği uzun bir yol var.Sharp Pixley’de İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Giles Mable ise şöyle konuştu:

“Yeni ve mevcut müşterilerimize, Sharp Pixley’de depolayabilecekleri ve ticaretini yapabilecekleri gerçek, somut bir varlığı dijital para birimiyle satın alma olanağı sunarak dünyanın en eski para birimi ile en yeni olanı arasındaki boşluğu kapatıyoruz.”

Bitcoin ödemeleri BitPay aracılığıyla alınıyor

Sharp Pixley, Bitcoin‘i BitPay aracılığıyla kabul ediyor. Bu Bitcoin’in dalgalanan fiyat riskinden kaçınmalarına yardımcı olacak. Sharp Pixley’in temel yetkinliğinin değerli metal ticaretinde yattığı göz önüne alındığında Bitcoin’i doğrudan kabul etmeme kararı akıllıca.

Kullanıcılar, BitPay gibi bir ödeme istemcisi kullanmadan doğrudan Bitcoin’i kabul etmeye kalkmaları halinde Bitcoin’in fiyat votalitesine maruz kalabilerler.

In this article

Katkıda Bulun