Tayvan hükümetinden Blockchain ve dijital para birimlerine büyük destek

Tayvan Mali Denetim Kurulu (FSC), ülkedeki ICO’lar ve Blockchain teknolojisinin genel kabulüne destek vereceklerini açıkladı. Tayvan hükümetinin ICO’lara, dijital para birimlerine ve Blockchain teknolojilerine vereceği bu destek, bir...

Tayvan Mali Denetim Kurulu (FSC), ülkedeki ICO’lar ve Blockchain teknolojisinin genel kabulüne destek vereceklerini açıkladı.

Tayvan hükümetinin ICO’lara, dijital para birimlerine ve Blockchain teknolojilerine vereceği bu destek, bir parlamento oturumunda milletvekili Jason Hsu’nun yaptığı bir talep üzerine duyuruldu.

Girişimcilere destek verilecek

Wellington Koo tarafından yapılan duyuruda, ülkede dijital para birimleriyle ilgili faaliyetlerin yasak olmayacağı belirtilerek Blockhain teknolojileri ve dijital paralarla ilgili testler yapmak isteyen girişimcilere destekte bulunacağı kaydedildi.Şirketlerin özgürce çalışması sağlanacak

Bununla birlikte hükümetin Blockchain de dahil olmak üzere tüm finansal teknoloji faaliyetleri içerisinde bulunan şirketlerin ülkede özgürce çalışmasına zemin hazırlayacağı bildirildi.

In this article

Katkıda Bulun