Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Algorand’a (ALGO) dünya çapında ikinci kağıt para kapısı Vebitcoin’le açıldı

Türkiye'nin lider kripto para borsalarından Vebitcoin, MIT profesörü Silvio Micali tarafından oluşturulan Algorand'a (ALGO) Türk Lirası kapısı kazandırdı. Borsada artık Türk Lirası ile ALGO alınıp satılabiliyor.

Türkiye’nin en büyük borsalarından Vebitcoin, MIT profesörü Silvio Micali tarafından oluşturulan Algorand’ı (ALGO) listeledi. Borsa, bugün TSİ 15.00 itibari ile ALGO/TRY çiftini alım satıma açtı.

Coinbase’in ardından ikinci kağıt para kapısı

Dünya çapında birçok borsada işlem gören ALGO, Vebitcoin ile ikinci kağıt para kapısını kazandı. ALGO, bundan önce kağıt para olarak sadece Coinbase Pro’da ABD Doları’na karşı listeleniyordu. Vebitcoin’in ALGO’yu Türk Lirası’na karşı listelemesiyle beraber kripto para ikinci kağıt para kapısına kavuşmuş oldu.

Ayrıca ALGO, Türkiye’de faaliyet gösteren bir borsa tarafından ilk defa listelendi.

Algorand (ALGO) nedir?

Algorand, Blockchain sektöründeki güvenlik, ölçekleme ve merkeziyetsizlik ile ilgili problemleri çözmeyi hedefliyor. Proof-of-Stake (PoS) algoritmasını kullanan proje için enerji sarfiyatına ihtiyaç duyulmuyor. Ağın bloklarını doğrulama işi, atanmış taraflara değil tüm Algorand topluluğuna ait.

ALGO için geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirilen ilk token satışında 60 milyon dolar toplanmıştı. Bu satış, tüm token’ların yüzde 0.25’i için yapılmıştı.

Vebitcoin’de yenilikler

ALGO’ya Türk Lirası kapısı kazandıran Vebitcoin, kullanıcı arayüzünü de her gün geliştiriyor. Borsada öne çıkan özellikler ve son dönemde getirilen yenilikler şöyle:

  • Ana sayfada yer alan hacim bilgilendirme tabloları piyasa bazlı kategorilendirildi. Bu sayede arama kutusundan yardım alınarak ilgili bilgiye daha hızlı erişim sağlanıyor.
  • Grafik gösterim bölümlerinde kullanıcı deneyimi gözle görülür şekilde iyileştirildi.
  • Market bölümünde anlık internet bağlantı kalitesinin takip edilebileceği bir simge eklendi. Bu sayede kullanıcılar işlem yaparken bağlantı kalitelerini görebiliyorlar.
  • Market bölümünde alım satım işlemleri gruplandırılarak optimize edildi.
  • Borsanın mobil sürümünde kullanıcı arayüzü önemli ölçüde iyileştirildi.
  • İşlem geçmişi bölümünde tüm komisyon ücretleri, ürün gamları ve toplam miktarlar ayrı ayrı gruplandırıldı. Kullanıcılar bu sayede daha detaylı ve net bir analiz yapabiliyorlar.
  • Bağımsız kuruluşlarca gerçekleştirilen araştırmada güvenlik açısından dünyada 30. sırada yer aldı.
  • Stop-Loss emri her iki yönde de ayrı ayrı verilebiliyor.
  • Borsada bot kullanılmıyor.
  • Papara ve CMT entegrasyonuyla kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde para aktarımına imkan tanınıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl