Yerli meme coin IMARO ilk yerel borsa listelemesini Bitci ile yapıyor

Kripto para borsası Bitci tarafından yapılan duyuruya göre IMARO, 7 Haziran'da Türk lirası paritesiyle alınıp satılabilecek.

Türkiye’de mart ayında gerçekleşen yerel seçimlerden esinlenerek oluşturulan bir meme coin olan IMARO, ilk yerel borsa listelemesini gerçekleştiriyor.

Kripto para borsası Bitci tarafından yapılan duyuruya göre IMARO, 7 Haziran’da Türk lirası paritesiyle alınıp satılabilecek. Listeleme, İstanbul fethinin 571. yılının kutlandığı 29 Mayıs 2024 günü saat 14.53 gibi anlamlı bir gün ve saatte duyuruldu. Öte yandan listeleme de yine 14.53’te gerçekleşecek.

IMARO, halihazırda Solana tabanlı merkeziyetsiz borsa Raydium’un yanı sıra merkezi borsalar LBank ve Coinstore’da alınıp satılabiliyor.

IMARO, 2017 yılında piyasaya sürülen ve dünyanın ilk blok zinciri tabanlı canlı yayın platformu DLive’ın üst düzey yöneticilerinden olan Metin Redjepi tarafından oluşturuldu. 31 Mart’taki seçimin ardından kısa sürede ciddi bir yükseliş yaşayan IMARO, 0.0081 doları aşmıştı. Meme coin, haberin yazıldığı dakikalarda 0.0044 dolardan işlem görüyor.

IMARO’nun Ekrem İmamoğlu ile bir ilgisi ise bulunmuyor.

Kripto paralar, halihazırda riskli yatırımlarken meme coin’ler daha büyük oranda risk içeriyor. Uzmanlar, meme coin’lere yatırım yapılırken dikkatli olunması gerektiği ve muhtemel bir yatırımın sıfırlanma ihtimali bulunduğu konusunda uyarıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl