Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Loopring coin nedir? LRC hakkında bilmeniz gerekenler

Loopring, Ethereum üzerinde çalışan, açık kaynaklı, denetlenmiş, non-custodial bir takas ve ödeme protokolüdür. Loopring, merkezi ve merkezi olmayan borsaların özelliklerini birleştirerek düşük ücretlerle hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapmayı sağlayabilecek yeni ve güçlü bir borsa oluşturmayı planlıyor.

Loopring coin nedir?

Loopring, esasında Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü. Blok zincirleri bağlamında ölçeklendirme, sistemin verimini artırmayı ifade ediyor.

Loopring’in oluşturmaya odaklandığı borsa, iki ana borsa türüyle ilişkili büyük sorunlarla mücadele etmeyi amaçlıyor. Bunlardan ilki, merkezi borsalar. Bilindiği üzere bu platformlar, yatırımcı adına alım satımlar yaparak çalışır ve platform, kullanıcıların fonlarını kendi saklar. Merkezi borsalar konusunda temel problem, yatırımcıların merkezi borsalarda tuttukları kripto paraların kontrolüne doğrudan sahip olmamalarıdır. Borsanız saldırıya uğrar veya bir şekilde yaptırımla karşı karşıya kalırsa paraların tamamı veya bir kısmı kaybedilebilir. Bu durum karşısında bazı kullanıcılar ise merkezi olmayan borsaları tercih ediyorlar.

Merkezi olmayan borsalar, yani DEX’ler kullanıcılara kripto paraları üzerinde tam kontrol sağlıyor. Merkezi borsalara göre daha güvenli olan DEX’ler, buna rağmen işlem ücretlerinin yüksek olması gibi bir dezavantaja sahipler.

Loopring, hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların kötü yanlarını ortadan kaldırmayı umuyor. Loopring, kullanıcıların yatırımlarını kendi cüzdanlarında saklamalarına imkan verirken aynı zamanda merkeziyetsiz şekilde işlem yapmaları için bir yol sunuyor.

Loopring platformunun arayüzü

Loopring coin ne zaman çıktı?

Loopring, 2017 yılının Aralık ayında piyasaya sürüldü. Projenin arkasında Çinli yazılım mühendisi ve girişimci Daniel Wang var. Wang, Loopring’in ilk günlerinde airdrop’lar yoluyla piyasaya milyonlarca LRC token’ı sürdü. Proje, 2017 yılının Ağustos ayında token satışı gerçekleştirmişti ve satış sırasında her bir token 0.06 dolar üzerinden satıldı. O zamandan bu yana Loopring v2 ve Loopring v3 olmak üzere Loopring’in iki yeni sürümü oluşturuldu. Fiyat, token satışındaki fiyatla karşılaştırıldığında ise %59,000 arttı.

LRC fiyatı, 10 Kasım 2021 tarihinde en yüksek seviyesine ulaştı. Bir LRC, 3.85 doları gördü ve bir ayda tam yüzde 800’lük artış kaydetti.

LRC coin nereden alınır?

Loopring’in LRC token’ı birçok token’a göre daha eskidir. Bu nedenle, çok sayıda kripto para borsasında mevcuttur. LRC; Binance, BtcTurk, Paribu, Coinbase, FTX ve Crypto.com gibi borsalardan alınabilir.

Loopring coin geleceği ve son yorumlar

Loopring’in kripto para piyasasında dört yıllık bir geçmişi olduğunu belirtmiştik. Aradan geçen yıllara rağmen LRC’nin hala rekor kırıyor olması, projenin temellerinin güçlü olduğunu vurguluyor. Son günlerde GameStop şirketiyle Loopring arasında bir ortaklık olacağına dair spekülasyonlar yapılıyor. Böyle bir resmi ortaklık, projenin geleceğe daha emin adımlar atmasını sağlayabilir. Öte yandan, kripto para sektöründeki en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale, Haziran ayında Loopring’i fon oluşturmak üzere değerlendirmeye aldığını açıklamıştı. Henüz Grayscale bünyesinde bir Loopring fonu oluşturulmadı. Böyle bir fonun devreye girmesi, LRC’yi kurumsal yatırımcı tarafında da güçlendirebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl