Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Mithril (MITH) nedir ve neyi amaçlıyor? Bir bakışta Mithril

Son zamanlarda yaşadığı sert yükselişlerle dikkatleri üzerine çeken Mithril nedir? Bir sosyal medya projesi olan Mithril'le ilgili özet bilgiler.

Mithril, büyük olasıkla son zamanlarda birçok kripto para meraklısının dikkatini çekmiştir. Henüz piyasa çıkalı bir ay bile olmamasına rağmen önemli sayılabilecek bir piyasa kapitalizasyonuna ulaşmış durumda. Şu sıralar 90 milyon doları aşan bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olan Mithril’i son zamanlarda genellikle piyasalar pozitifken hep pozitif görüyoruz.

Bu yazının yayınlandığı sıralarda son 24 saatte 0.30$’a ulaşarak yüzde 70 oranında değerlenen Mithril, yalnızca OKEx üzerinde işlem görüyor.

Peki Mithril nedir ve proje neye hizmet ediyor? Kısaca açıklamak gerekirse Mithril, tüm içerik yaratıcıları için bir sosyal medya token’i. Ethereum platformu üzerinde inşa edilen Mithril, ağa katkıda bulunan içerik oluşturucularını ödüllendirme gibi bir amaç taşıyor. Proje ekibi, bu durumu sosyal madencilik olarak adlandırıyor.

Projenin öne sürdüğüne göre değerli içerikler, video blogları, ses/podcast ve benzeri içerikler üreten her kesimden insan MITH token’leriyle ödüllendirilecek. Ekibin Bitcointalk.org üzerinde yer alan anons metninde, “Sosyal medya ekosistemindeki tüm katılımcıların sosyal ağlara yaptıkları katkılardan dolayı ödüllendirilecekleri geleceği gerçekleştirmek adına Mithril’i başlattığımız için çok heyecanlıyız.” ifadeleri yer alıyor.

Bu arada Mithril’in QTUM, Sora Ventures ve Pantera Capital gibi önemli destekçileri var.

Projenin halihazırda Lit adında bir de sosyal medya platformu bulunuyor. Bu platform üzerinde ağ üzerindeki etkiniz temel alınarak Mithril token’leriyle ödüllendirilebiliyorsunuz.

Bu token’ler, arkadaşlık hizmetleri, premium içerik kanalları, live-stream uygulamaları gibi alanlarda harcanabiliyor. Gelecekte MITH’ın bir ödeme yöntemi olarak perakande satıcılar tarafından da kabul edilmesi planlanıyor.

Bu alanda birkaç rakibi olan Mithril ekibinin hedeflediklerine ulaşıp ulaşamayacaklarını izlemek ilginç olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl