Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Shiba Inu coin nedir, nasıl alınır? SHIB ile ilgili merak edilenler

shiba-inu-coin-nedir

Dogecoin’in özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteğiyle birlikte inanılmaz şekilde yükselmesinin ardından yatırımcılar bir sonraki Dogecoin’i aramaya başladı. Bu noktada Dogecoin’le benzerlik taşıyan kripto para birimlerine de ilgi arttı. Shiba Inu coin de (SHIB token) onlardan biri. Bilindiği üzere Dogecoin de ‘Shiba Inu’ temalı. Shiba Inu da bir Japon köpek cinsi.

Shiba Inu coin (SHIB) nedir?

Peki Shiba Inu coin nedir? Shiba Inu coin, resmi internet sitesinde “kendiliğinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi” olarak tanımlanıyor. SHIB, esasında Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ıdır. Shiba Inu (SHIB), ekosisteme ait merkezi olmayan borsa ShibaSwap’ta listeleniyor ve aynı zamanda Gate.io, Uniswap, Poloniex ve OKEx gibi borsalarda da yer alıyor.

  • Kısaltması: SHIB
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Token standardı: ERC-20
  • Toplam arz: 1 katrilyon
  • Dolaşımdaki arz: 395 trilyon (8 Mayıs 2021 itibari ile)

İnternet sitesinde SHIB için şöyle deniyor:

“DOGECOIN KATİLİ lakaplı bu ERC-20 token, bir kuruşun altında kalabilir veya Dogecoin’i kısa sürede geride bırakabilir.”

8 Mayıs 2021 itibari ile Shiba Inu coin’in fiyatı 0.00000933 dolar. Projenin piyasa değeri ise 3 milyar 700 milyon dolar olarak gösteriliyor.

SHIB coin yorum: Güvenilir mi?

Kripto para birimlerine yatırım yapmak yüksek risklidir. Her şeyden önce kripto para yatırımını bu riskin farkında olarak yapmak gerekiyor. Fiyatlar çok değişkendir, dolayısıyla yatırılan parayı kaybetmek göze alınmalı.

Özellikle Shiba Inu gibi, piyasaya yeni çıkmış ve henüz kendini ispatlayamamış deneysel projeler, diğerlerine göre bir miktar daha fazla risk içerir.

SHIB coin nasıl alınır?

Shiba Inu (SHIB), kripto para borsalarından alınabilmektedir. SHIB, Uniswap gibi bir merkezi olmayan borsanın yanı sıra Binance, FTX, OKEx, Gate.io ve Poloniex gibi merkezi kripto para borsalarında da listelenmektedir.

SHIB coin ne zaman çıktı?

SHIB, geçen yıl piyasaya sürüldü. SHIB ile ilgili ilk fiyat verileri, Ağustos 2020’den itibaren alınabiliyor ve dolayısıyla projenin bu zamanda piyasaya çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Shiba Inu coin (SHIB) için güncel teknik fiyat analizlerini Analizler menüsünden görebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl