Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance ve Brave arasında büyük iş birliği

Kripto para borsası Binance ile 10 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan internet tarayıcısı Brave entegre edildi. Böylece Brave kullanıcıları internet sitesine gitmeden tarayıcı üzerinden kolaylıkla Binance'te işlem yapabilecek.

brave logo

Kullanıcı tabanını giderek artıran ve 10 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını geride bırakan web tarayıcısı Brave, kripto para özelliklerini dev borsa Binance ile yaptığı iş birliği ile genişletiyor. Buna göre, Brave Browser kullanıcıları, kripto para alma-satma ve gönderme gibi işlemleri artık tarayıcı üzerinden yapabilecekler.

2016 yılında piyasaya sürülen Brave Browser’ın Basic Attention Token (BAT) adında bir kripto parası da bulunuyor. Brave ile iş birliği içinde olan web siteleri, kullanıcının bu sitelerde harcadığı zamana göre BAT kazanıyorlar. Kullanıcılar da Brave’deki reklamları görme tuşunu ya da bildirimleri aktif yaparlarsa BAT kazanabiliyorlar.

Gelecek sürümde Brave, BAT’ın yanında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer kripto paralar gibi diğer birçok birimi destekleyecek. Brave’de yeni bir sekme açtığınızda Brave Ödülleri widget’ının altında Binance markalı başka bir widget daha görülüyor. Bu yer, Binance.com ve Binance.US’e direkt bağlantı sağlıyor.

Widget ile etkileşimde bulunmadığınız sürece Brave, Binance’in sunucusundan veri yüklemiyor. Bu sadece gömülü bir bağlantı değil, aynı zamanda Binance API’sinden de yararlanan bir widget.

Kullanıcılar, tarayıcılarını Binance ile bağlantılı hale getirdiklerinde Brave, Binance’ten veri alacak ve bu sayede adres ve varlıklarını rahatlıkla kontrol edebilecekler.

Yeni widget, Brave’in Nightly masaüstü versiyonunda denenebiliyor. Tüm versiyonlarda geçerli olacak widget ise Nisan ayı içinde sunulacak.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, ortaklıkla ilgili olarak “Brave’in gizlilik odaklı tarayıcısındaki Binance widget’ı kripto para alma ve satmanın daha güvenli bir yolunu sunuyor. Kripto ile etkileşimi daha da kolaylaştırmak ve yakın gelecekte daha fazla fayda sağlamak üzere Brave ile uzun vadeli ortaklığımız için sabırsızlanıyor.” dedi.

Brave’in kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Eich ise “Kripto para alım satımı bu tür varlıklara aşina olmayan kullanıcılar için göz korkutucu olabilir. Dolayısıyla Binance’i Brave ile entegre etmek süreci sorunsuz ve basit hâle getirir. Binance gibi önde gelen bir borsayı doğrudan tarayıcıya dahil eden Brave, kullanıcıların işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlıyor.” açıklamasını yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl