Binance, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası. Platform, kripto paralar arasında alım satımlarda yaygın olarak kullanılıyor.

Binance, 2017 yılının Temmuz ayında, 200 milyon Binance Coin (BNB) ihracıyla yaklaşık 15 milyon dolar toplayarak faaliyete geçti ve borsa kısa sürede hızlı bir büyüme elde etti. Bu büyümede, o dönem Çin’deki kripto para borsalarına getirilen yasakların etkisi büyüktü.

Borsa, “CZ” olarak da bilinen ve bugün 43 yaşında olan, bilgisayar bilimleri mezunu ve trade sistemleri geliştirmede deneyimli Changpeng Zhao tarafından kuruldu.

Bugün Binance, günlük 56 milyar dolarlık bir işlem hacmi elde ediyor. Bu hacim verisi, piyasanın hareketli olduğu dönemlerde 100 milyar doların üzerine çıkıyor. Şirketin 2000’den fazla çalışanı var.

Binance artık sadece bir kripto para borsası değil. Kendi blok zinciri olan, vakfı bulunan bir organizasyon. Sektörde hızla ilerlemesini sürdüren Binance, 2020’de CoinMarketCap’i 400 milyon dolara satın alarak bünyesine kattı. Şirket, Singapur ve Hindistan gibi dünyanın farklı yerlerinde de yerel borsaları satın aldı.

17 Temmuz 2021 itibari ile Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB), 46 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en büyük dördüncü kripto varlık. BNB‘nin mevcut fiyatı 300 dolar ve tüm zamanların en yüksek seviyesi de 692 dolar olarak kayıtlara geçti.

Son dakika Binance haberleri için:

 • Binance 3 kripto parayı liste dışı bırakacak

  Binance borsası GRS, NAS ve GO'yu 8 Temmuz günü liste dışı bırakacağını açıkladı. Yapılan açıklamada kripto paraların liste dışı edilmesinde birçok sebep olabileceği ve şirketin projelerin çalışma durumlarını sürekli olarak incelediği belirtildi.

 • Binance’ten kurumsal yatırımcılara özel platform

  Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance, kurumsal yatırımcılar için de bir platform açtı. Yapılan açıklamda yeni platformun; kripto para şirketleri, aile ofisleri, yüksek gelirli kişiler, kripto para madencileri ve serbest yatırım fonları gibi müşterilere hizmet verecek.

 • Binance dev ortaklığı duyurdu: Cristiano Ronaldo resmen açıklandı

  2021 boğa sezonuyla birlikte kripto para ve futbol endüstrisi de bambaşka işbirliklerine imza atarken, dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance'ten de futbol dünyasını ayağa kaldıracak bir anlaşma geldi. Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, Binance ile NFT odaklı bir ortaklık...

 • Binance CEO’su Zhao’dan yardım tepkisi: Bırakın yok olsunlar

  Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsanın blog sayfasında, ekonomik zorluk yaşayan ve iflasın eşiğinde olan projelerin mâli yardım alması konusunda eleştirilerde bulundu. Kötü tasarlanmış ya da yönetilen projelerin kurtarılmaması ve yerlerini onlara göre daha iyi olan projelere bırakmasını gerektiğini belirten Zhao, "Bırakın yok olsunlar. Daha iyi...

 • Binance US’ten Coinbase ve Robinhood’a büyük çalım

  Binance borsasının ABD kolu olan Binance US yaptığı son hamleyle, Coinbase ve komisyonsuz alım-satım platformu Robinhood'a önemli bir çalım attı! Haberin ardından ise Coinbase ve Robinhood hisselerinde düşüş yaşandı.

 • Binance CEO’su Zhao: Bu düşüşler çok normal

  Binance CEO'su Changpeng Zhao, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşleri değerlendirdi. Bu tür zamanların piyasaların doğasında olduğunu belirten CZ, "Bu benim 3. ayı piyasası dönemim" dedi. Ünlü CEO ayrıca Elon Musk'ın Twitter alımından vazgeçmesi durumunda kendilerinin de bu konudaki herhangi bir anlaşmada yer almayacaklarını belirtti.

 • Binance’te Bitcoin çekim işlemleri durduruldu

  Kripto para borsası Binance, oluşan teknik bir hatadan dolayı Bitcoin çekim işlemlerini geçici süreyle durdurduklarını açıkladı.

 • Binance US’e Terra LUNA davası açıldı

  Mayıs ayı başında yaşanan Terra LUNA çöküşünde Binance borsasının ABD'deki kolunu da sorumlu gören 2 binden fazla yatırımcı, borsaya toplu dava açtılar. Kuzey Kaliforniya bölgesinde açılan dava aynı zamanda ABD'de Terra bağlantılı duruşması yapılacak olan ilk mahkeme olacak. Davacı taraf aynı zamanda UST'nin bir menkul...

 • Binance, 8 işlem çiftini liste dışı etme kararı aldı

  Binance, 15 ve 16 Haziran tarihlerinde aralarında BTC çiftlerinin de olduğu sekiz işlem çiftinde alım satımı sonlandıracağını açıkladı. Borsadan yapılan açıklamaya göre; GNO, SC ve XVG’de belirtilen günlerden sonra artık BTC’ye karşı alım satım yapılamayacak. 15 Haziran 2022’den itibaren aşağıdaki marjin çiftleri borsadan liste dışı...

 • Binance borsasından Reuters’in ses getiren haberine yalanlama

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yetkilileri, Reuters‘ın 2.35 milyar dolarlık yasa dışı paranın Binance üzerinden aklandığı haberini yalanladı. Söz konusu haberde, Binance’in bilgisayar korsanları, dolandırıcılar ve uyuşturucu kaçakçıları için adeta bir merkez haline geldiği iddia ediliyordu. Amsterdam merkezli analiz firması olan Crystal Blockchain...

Yükleniyor...