Binance, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası. Platform, kripto paralar arasında alım satımlarda yaygın olarak kullanılıyor.

Binance, 2017 yılının Temmuz ayında, 200 milyon Binance Coin (BNB) ihracıyla yaklaşık 15 milyon dolar toplayarak faaliyete geçti ve borsa kısa sürede hızlı bir büyüme elde etti. Bu büyümede, o dönem Çin’deki kripto para borsalarına getirilen yasakların etkisi büyüktü.

Borsa, “CZ” olarak da bilinen ve bugün 43 yaşında olan, bilgisayar bilimleri mezunu ve trade sistemleri geliştirmede deneyimli Changpeng Zhao tarafından kuruldu.

Bugün Binance, günlük 56 milyar dolarlık bir işlem hacmi elde ediyor. Bu hacim verisi, piyasanın hareketli olduğu dönemlerde 100 milyar doların üzerine çıkıyor. Şirketin 2000’den fazla çalışanı var.

Binance artık sadece bir kripto para borsası değil. Kendi blok zinciri olan, vakfı bulunan bir organizasyon. Sektörde hızla ilerlemesini sürdüren Binance, 2020’de CoinMarketCap’i 400 milyon dolara satın alarak bünyesine kattı. Şirket, Singapur ve Hindistan gibi dünyanın farklı yerlerinde de yerel borsaları satın aldı.

17 Temmuz 2021 itibari ile Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB), 46 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en büyük dördüncü kripto varlık. BNB‘nin mevcut fiyatı 300 dolar ve tüm zamanların en yüksek seviyesi de 692 dolar olarak kayıtlara geçti.

Son dakika Binance haberleri için:

Yükleniyor...