Bitcoin hesap açma – Bitcoin hesabı nasıl açılır? 2024 rehberi

Bitcoin'e yatırım yapmadan önce elbette Bitcoin alıp satabileceğiniz bir hesabınızın olması gerekiyor. Bu noktada şu konuyu aydınlatalım: Bitcoin hesabı nasıl açılır? Bitcoin hesap açma yöntemi nasıldır?

bitcoin hesap açma

Bitcoin hesabı nasıl açılır? 2024’te güncellenen bu rehberde Bitcoin hesap açma süreci adım adım yer alıyor. Bitcoin‘in günden güne popülerleşmesi ile birlikte Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da katlanarak artıyor. Bitcoin’e yatırım yapmadan önce elbette Bitcoin alıp satabileceğiniz bir hesabınızın olmalı. Bu noktada kullanıcılar da Google’da Bitcoin hesap açma işleminin ayrıntılarını merak ediyor. Birincisi, Bitcoin hesabı açmak için önce bir kripto para borsası seçip kaydolmanız gerekiyor.

Bitcoin hesabı nedir?

Bir borsadaki hesabınız veya kripto para cüzdanınız, Bitcoin hesabı olarak ifade edilebilir. Yani bu terim, her ikisi için de kullanılabilir. Borsadaki hesabınızı bir Bitcoin hesabı olarak kullanabileceğiniz gibi borsadan ayrı kripto para cüzdanınızı da bu şekilde kullanabilirsiniz.

Peki Bitcoin borsaları ne işe yarıyor? Bu borsalarda açacağınız hesaplar ile kripto para alışverişi yapabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz dilediğiniz kullanıcıya dünyanın bir ucundan diğerine kripto para gönderimi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bitcoin hesabı açmak için çeşitli borsaları kullanabilirsiniz. Piyasada birçok Bitcoin borsası var ancak dikkat etmeniz gereken noktalar da yok değil.

Bitcoin hesabı edinirken dikkat edilmesi gerekenler

 • Merdiven altı borsalardan uzak durun: Bitcoin hesap açma işlemine başlamadan önce kullanacağınız borsaları bir süzgeçten geçirmelisiniz. Bu noktada ilgili platformun güvenilir olup olmadığına bakılmalıdır ve bunu ölçmenin yolu basittir. Başlangıç için şu sorulara odaklanın: Sosyal medyada gerçek kullanıcılar o borsadan sıkça şikayet ediyor mu, sahipleri veya yöneticileri kimliklerini gizliyor mu, arkasında gerçek bir şirket var mı, varsa bu şirket hangi ülkede kayıtlı?
 • Güvenlik uygulamaları: Borsalar, birbirinden farklı güvenlik önemleri sunabilirler. Bu nedenle hesap açacağınız platformun varlıkları nasıl sakladığına, hangi güvenlik teknolojilerini kullandığına dikkat edin.
 • İşlem ücretleri: Özellikle büyük miktarlarda işlem yapanlar için komisyon oranları kritik faktörlerin başında gelir. On binlerce doları işlem ücretlerine ödemek istemiyorsanız kesinlikle seçeceğiniz platformun komisyonlarının beklentilerinizi karşılayacak ölçüde olduğundan emin olun. Borsalar genellikle işlem hacmi arttıkça düşen komisyon oranları sunar.
 • Kripto para çeşidi: Bitcoin dışında farklı bir kripto paraya yatırım yapmak istediğinizde seçeneklerin çok olması şüphesiz ki iyidir. Bazı borsalar, çok sınırlı sayıda kripto para listeliyor. Aradığınız kripto parayı tek bir platformda bulmanız başka borsalarda hesap açma ihtiyacı duymamanız açısından önemlidir.
 • İşlem hacmi: Bir diğer önemli nokta da kullanacağınız borsanın işlem hacimlerinin yüksek olmasıdır. Yani siz ne kadar kripto paraya sahip olursanız olun, borsada bulunan insanlar o kripto paranın ticareti yapmıyorlarsa siz de pek bir şey yapamazsınız.
 • Hack geçmişi: Dijital dünyada tüm platformlarda olduğu gibi kripto para borsaları da hack’lenebilirler. Yani hacker’lar kripto para borsalarına sızmaya çalışabilir. Dolayısıyla tam da bu nokta da seçtiğiniz kripto para borsasının nasıl bir pozisyon alacağı çok önemli. Bu saldırıya nasıl tepki verecek, saldırıdan zararlı çıkacak mı? Dahası, saldırıdan zararlı bir şekilde çıktıysa kullanıcılarına karşı bu durumu nasıl telafi edecek? Bunların hepsi oldukça önemli. Çünkü bu sorular Daha önce hack’lenen bir platformun kullanıcılarını mağdur edip etmediğini inceleyin.

Bitcoin hesap açma: 4 adımda tamamlayın

Evet eğer bitcoin hesap açma adımlarını görmek istiyorsanız hemen, adım adım ilerleyelim.

1. Adım: Binance.com adresine gidin

E-posta kısmına, hesabınızı açarken kullanacağınız e-posta adresini girin. Düşük komisyon ücretleri ve şimdiye kadar sorunsuz hizmetiyle ön plana çıkan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e kayıt için linke tıklayın.

2. Adım: Mail adresinizi ve şifrenizi girin

Burada dikkat etmeniz gereken nokta şifreniz. Binance sizden en az 8 karakter uzunluğunda bir şifre istiyor. Ayrıca en az bir büyük harf ve bir rakam da kullanmak zorundasınız. Şifrenizin olabildiğince zor olması her zaman faydalıdır. Yani nokta, virgül, kesme işareti, parantez, soru işareti kullanmanız şifrenizin tahmin edilmesini zorlaştıracaktır.

Özetle aklınızda kalacak, kötü amaçlı kişilerin eline geçmeyecek bir şifreye sahip olmanız.

bitcoin hesap acma

3. Adım: Güvenlik doğrulamasını tamamlayın

Güvenlik doğrulaması için karşınıza çıkacak görüntüyü doğru bir şekilde birleştirin. Binance.com burada borsaya kayıt yaptıranların kötü amaçlı bir yazılımla oluşturulmuş bir bot olmadığına kanaat getirmek istiyor. Bunu da hallettikten sonra diğer adıma geçebiliriz.

bitcoin hesabı nasil acilir

4. Adım: Mail adresine gelen güvenlik kodunu girin

Karşınıza çıkan ekranda kayıt yaptırdığınız mail adresine bir güvenlik kodu gelecek. Bu kodu, kutucukları girdikten sonra sayfa sizi otomatik olarak başka bir sayfaya yönlendirecek.

nasıl bitcoin hesabı açılır

Bitcoin hesap açma işlemi bitti!

Evet, yukarıda da göreceğiniz üzere son adımı geçip bu sayfaya geldik. Artık sizin de Bitcoin alıp satabileceğiniz bir hesabınız var! Aşağıda Binance’in mobil görünümü yer alıyor. Bu arada dilerseniz mobil uygulamasını da indirip kullanabilirsiniz.

bitcoin hesabı açma

Bu sayfaya geldikten sonra kripto para alıp satabilirsiniz. Güle güle kullanın!

Binance güvenilir mi? Eksi ve artılar

Bitcoin hesabı açabileceğiniz borsalardan biri de Binance’tir. Öyleyse şu soruya yanıt arayalım: Binance güvenilir mi, borsa bu açıdan kullanıcılarına neler sunuyor? Her şeyden önce güvenilir bir borsa, güvenliğe önem vermelidir. En başta güvenlik için Google Authenticator ve benzeri bir 2FA doğrulama, e-posta doğrulama, müşteri fonlarının en az yüzde 90’ı için soğuk depolama sağlanmalıdır.

Kuruluş yılı

2017

Resmi web sitesi

Kripto para sayısı

600+

Müşteri desteği

Chat, Twitter, Ticket

Ek olarak bir kripto para borsasının yasalarla ne kadar uyumlu çalıştığı ve saygınlığının ne seviyede olduğu önemlidir. Daha önce bu borsayı deneyimleyenlerin neler söylediklerine bakın. Google, Twitter ve diğer farklı mecralarda yazılanlar borsanın saygınlığına dair içgörüler sağlayacaktır.

Artılar

Eksiler

 • İşlem hacmi en yüksek borsa

 • Yüzlerce farklı kripto para

 • Getiri fırsatları çeşitli

 • Launchpad'e katılım

 • Düşük işlem ücreti

 • İleri düzey grafikler

 • Türkçe destek ve arayüz

 • Bazı ülkelerde düzenleyici sorunlar yaşadı 

 • Telefonla müşteri desteği yok

Bir diğer önemli konu ilgili borsa yasal bir şirket olarak kayıtlı mı, kurucular ve yönetim ekibi kendini gizliyor mu yoksa rahatlıkla ulaşılabiliyorlar mı? Bu gibi sorular borsanın gerçekliğine dair cevaplar bulmanıza yarayacak.

Borsada işlem hacmi, kripto paranızı ortalama piyasa fiyatından çok şaşmadan satabilmenize imkan tanır. Bu nedenle iyi bir borsanın işlem hacmi yüksek olmalıdır.

Son olarak müşteri desteği de borsanın güvenilir olup olmadığını anlamada önem taşır. Örneğin, borsa sorun çözümüne istekli mi, sorulara hızlı cevap alınabiliyor mu? İnternette hızlı bir arama zayıf müşteri desteğine sahip oluşumlar hakkında size bir fikir verecektir.

Özetlemek gerekirse bunlara göz atıldığında Binance’in birçok testten geçtiği söylenebilir. Ama yine de paralarınızı herhangi bir borsada saklamak risklidir. Şüphesiz bir borsa hack’lenebilir, başka türlü problemler yaşayabilir. Dolayısıyla borsada paranızı saklarken bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Son olarak eğer borsalar güvenmez ve Bitcoin’inizi daha da kontrol altına almak isterseniz Ledger, Trezor gibi yaygın olarak kullanılan fiziksel kripto para cüzdanlarını tercih edebilirsiniz. Kuşkusuz Bitcoin’lerinizi hırsızlardan sakınmak için en güvenilir yöntem, fiziksel kripto para cüzdanları kullanmaktır. Çünkü bu cüzdanlar, Bitcoin’lerinizle internet arasındaki bağlantıyı keser.

Evet sevgili Uzmancoin okurları, bu yazımızda Bitcoin hesap açma sorgusuna yanıt vermeye çalıştık. Bu arada Bitcoin hakkında daha fazla gelişme için linke tıklayabilirsiniz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

2 yorums

 1. Berna kocadaglı

  Bana yardimci olabilimisin

 2. beyhan

  Merhaba yurt dışında bir çok siteye girdim ama hesap açamıyorum hesap açabileceğim bir site önerebilirmisiniz güvenilir olsun repple yapmak istiyorum

Yorumlar kapalı