Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Bitcoin'e yatırım yapmadan önce elbette Bitcoin alıp satabileceğiniz bir hesabınızın olması gerekiyor. Bu noktada şu konuyu aydınlatalım: Bitcoin hesabı nasıl açılır? Bitcoin hesap açma yöntemi nasıldır?

Dijital bir para birimi olan Bitcoin‘in günden güne popülerleşmesi ile birlikte Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da katlanarak artıyor. Bitcoin’e yatırım yapmadan önce elbette Bitcoin alıp satabileceğiniz bir hesabınızın olması gerekiyor. Bu noktada kullanıcılar da Google’da Bitcoin hesap açma, bitcoin hesabı nasıl açılır gibi arama terimlerine başvuruyor.

Biz de Uzmancoin olarak, sizlere adım adım, Bitcoin hesabı nasıl açılır, anlatacağız. Dikkat etmeniz gereken noktalar neler, Bitcoin hesabı nedir, Bitcoin hesabınızı hangi siteler yardımıyla oluşturacaksınız bu noktalara değineceğiz.

Bitcoin hesabı nasıl açılır? (Burada örnek olarak Binance borsası üzerinden hesap açma işlemi gösteriliyor. BtcTurk ve Paribu gibi kripto para borsalarında da benzer adımlarla hesap açabilirsiniz)

  • 1. Adım: Binance.com adresine giderek Bitcoin hesabı açacağınız e-mail adresinizi veya telefon numaranızı girin
  • 2. Adım: E-mail adresini veya telefon numaranızı girdikten sonra hesabınız için güvenli ve unutmayacağınız bir şifre belirleyin.
  • 3. Adım: Ardından ekranda sizin bir güvenlik doğrulaması belirecek, genellikle bir yap-boz resmi çıkıyor.
  • 4. Adım: Bunu da yaptıktan sonra mail adresinize veya telefon numaranıza bir doğrulama kodu gelecek, bu kodu girdikten sonra Bitcoin hesabınızı açmış olacaksınız!

Bitcoin hesabı nedir?

Bitcoin hesabı, bir borsadaki hesabınız veya kripto para cüzdanınız olarak ifade edilebilir. Bitcoin hesabı terimi, her ikisi için de kullanılabilir. Borsadaki hesabınızı bir Bitcoin hesabı olarak kullanabileceğiniz gibi borsadan ayrı kripto para cüzdanınızı da Bitcoin hesabı olarak kullanabilirsiniz.

Peki Bitcoin borsaları ne işe yarıyor? Bu borsalarda açacağınız hesaplar ile kripto para alışverişi yapabiliyorsunuz. Dilediğiniz kullanıcıya, dünyanın bir ucundan diğerine kripto para gönderimi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bitcoin hesabı açmak için çeşitli borsaları kullanabilirsiniz. Piyasada birçok Bitcoin borsası bulunuyor. Ancak dikkat etmeniz gereken noktalar da yok değil.

Bitcoin hesabınızı açacağınız belli başlı borsaları Binance, BtcTurk ve Paribu olarak sıralayabiliriz. Bu siteler üzerinden hesap açmak oldukça kolaydır.

Birçok kripto para borsaları, hesabınızı kullanabilmeniz için kimlik doğrulaması istiyor. Öte yandan Binance.com’da ise günlük 2 Bitcoin’e kadar çekim işlemlerinde kimlik doğrulamasına gerek duyulmuyor.

 

Binance güvenilir mi?

Her şeyden önce güvenilir bir borsa, güvenliğe önem vermelidir. En azından güvenlik için Google Authenticator ve benzeri bir 2FA doğrulama, e-posta doğrulama, müşteri fonlarının en az yüzde 90’ı için soğuk depolama sağlanmalıdır.

Ek olarak bir kripto para borsasının yasalarla ne kadar uyumlu çalıştığı ve saygınlığının ne seviyede olduğu önemlidir. Daha önce bu borsayı deneyimleyenlerin neler söylediklerine bakın. Google, Twitter ve diğer farklı mecralarda yazılanlar borsanın saygınlığına dair içgörüler sağlayacaktır.

Bir diğer önemli konu ilgili borsa yasal bir şirket olarak kayıtlı mı, kurucular ve yönetim ekibi kendini gizliyor mu yoksa rahatlıkla ulaşılabiliyorlar mı? Bu gibi sorular borsanın gerçekliğine dair cevaplar bulmanıza yarayacak.

Borsada işlem hacmi, kripto paranızı ortalama piyasa fiyatından çok şaşmadan satabilmenize imkan tanır. İyi bir borsanın işlem hacmi yüksek olmalıdır.

Son olarak müşteri desteği de borsanın güvenilir olup olmadığını anlamada önem taşır. Borsa sorun çözümüne istekli mi, sorulara hızlı cevap alınabiliyor mu? İnternette hızlı bir arama zayıf müşteri desteğine sahip oluşumlar hakkında size bir fikir verecektir.

Tüm bunlara göz atıldığında Binance’in birçok testten geçtiği söylenebilir. Ama yine de paralarınızı herhangi bir borsada saklamak risklidir. Bir borsa hack’lenebilir, başka türlü problemler yaşayabilir. Borsada paranızı saklarken bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Binance’te Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Evet eğer bitcoin hesap açma adımlarını görmek istiyorsanız hemen, adım adım ilerleyelim.

1. Adım: Binance.com adresine gidin.

E-posta kısmına, hesabınızı açarken kullanacağınız e-posta adresini girin. Düşük komisyon ücretleri ve şimdiye kadar sorunsuz hizmetiyle ön plana çıkan Binance’e şu link üzerinden kayıt olabilirsiniz.

2. Adım: Mail adresinizi ve şifrenizi girin.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta şifreniz. Binance sizden en az 8 karakter uzunluğunda bir şifre istiyor. Ayrıca en az bir büyük harf ve bir rakam da kullanmak zorundasınız. Benim şahsi fikrim şifrenizin olabildiğince zor olması. Yani nokta, virgül, kesme işareti, parantez, soru işareti kullanmanız şifrenizin tahmin edilmesini zorlaştıracaktır.

Sizin anlayacağınız aklınızda kalacak, kötü amaçlı kişilerin eline geçmeyecek bir şifreye sahip olmanız.

bitcoin hesap acma

3. Adım: Güvenlik doğrulamasını tamamlayın.

Güvenlik doğrulaması için karşınıza çıkacak görüntüyü doğru bir şekilde birleştirin. Binance.com burada borsaya kayıt yaptıranların kötü amaçlı bir yazılımla oluşturulmuş bir bot olmadığına kanaat getirmek istiyor. Bunu da hallettikten sonra diğer adıma geçebiliriz.

bitcoin hesabı nasil acilir

4. Adım: Mail Adresine Gelen Güvenlik Kodunu Girin

Karşınıza çıkan ekranda kayıt yaptırdığınız mail adresine bir güvenlik kodu gelecek. Bu kodu, kutucukları girdikten sonra sayfa sizi otomatik olarak başka bir sayfaya yönlendirecek.

nasıl bitcoin hesabı açılır

5. Adım: Artık Bitcoin Hesabı Sahibisiniz!

Evet, yukarıda da göreceğiniz üzere son adımı geçip bu sayfaya geldik. Artık siz de bir Bitcoin hesabı sahibisiniz. Binance’ın mobil görünümü bu şekilde. Dilerseniz mobil uygulamasını da indirip kullanabilirsiniz.

bitcoin hesabı açma

Bu sayfaya geldikten sonra kripto para alıp satabilirsiniz. Güle güle kullanın!

Bitcoin hesabı açarken dikkat edilmesi gerekenler

Evet sizlere Binance ile Bitcoin hesabı nasıl açılır gösterdik. Peki dikkat etmeniz gereken noktalar neler?

Öncelikle sıfırdan bir giriş yapalım. Bitcoin borsaları, paranızı yatırarak kripto para alım satımı yapabildiğiniz oluşumlardır. Dünya üzerinde birçok kripto para borsası bulunuyor. Bunların bazıları iyi bazıları kötü.

Peki bu iyi ve kötü durumuna nasıl karar verirsiniz? Bitcoin hesabı açacağınız kripto para borsasının yüksek işlem hacmi olmasına dikkat etmelisiniz. Yani siz ne kadar kripto paraya sahip olursanız olun. Borsada bulunan insanlar o kripto paranın ticareti yapmıyorlarsa siz de pek bir şey yapamazsınız.

Sonuçta kripto paralar dijital bir yapıya sahip. E bu sebeple de kripto para borsaları da dijital. İşte burada bilmeniz gereken nokta, kripto para borsaları kötü amaçlı kişilerin, kurumların hedefinde olabilir. Yani hacker’lar kripto para borsalarına sızmaya çalışabilir.

Tam da bu nokta da seçtiğiniz kripto para borsasının nasıl bir pozisyon alacağı çok önemli. Bu saldırıya nasıl tepki verecek, saldırıdan zararlı çıkacak mı? Eğer saldırıdan zararlı bir şekilde çıktıysa kullanıcılarına karşı bu durumu nasıl telafi edecek? Bunları hepsi oldukça önemli.

Eğer borsalar güvenmez ve Bitcoin’inizi daha da kontrol altına almak isterseniz Ledger, Trezor gibi yaygın olarak kullanılan fiziksel kripto para cüzdanlarını tercih edebilirsiniz. Bitcoin’lerinizi hırsızlardan sakınmak için en güvenilir yöntem, fiziksel kripto para cüzdanları kullanmaktır. Bu cüzdan, Bitcoin’lerinizle internet arasındaki bağlantıyı keser.

Evet sevgili Uzmancoin okurları, bu yazımızda Bitcoin hesap açma sorgusuna yanıt vermeye çalıştık. Bitcoin hakkında daha fazla gelişme için linke tıklayabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

  1. Berna kocadaglı Cevapla

    Bana yardimci olabilimisin

  2. beyhan Cevapla

    Merhaba yurt dışında bir çok siteye girdim ama hesap açamıyorum hesap açabileceğim bir site önerebilirmisiniz güvenilir olsun repple yapmak istiyorum