Bitcoin

Son yıllarda popülaritesi artmasına karşın yine de insanların büyük çoğunluğunun hakkında pek fikir sahibi olmadığı Bitcoin alanında uzmancoin.com, 2017’den beri okurlarına en hızlı ve en doğru Bitcoin haberleri ve içerikleri ile yol göstermeye gayret ediyor.

2009 yılında piyasaya çıkan Bitcoin, aradan geçen yaklaşık 11 yılın ardından kimine göre bir para birimi, kimine göre dijital altın, kimine göre ise bir yatırım veya spekülasyon aracı. Fiyat değişkenliği yüksek olan bir varlık olarak Bitcoin, herkese farklı amaçlarla hizmet edebilirken her geçen gün yaygınlaşıyor.

2009’da gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülen kripto paranın en önemli özelliği ve en büyük değer önermesi merkeziyetsiz oluşu. Bu, piyasa değeriyle lider kripto paranın herhangi bir otoriteye bağlı olmadığı anlamına geliyor. Bitcoin, gücünü buradan alıyor. Üretimi, günümüzde genelllikle ASIC adı verilen özel donanımlarla gerçekleştirilen Bitcoin’in arzı 21 milyon ile sınırlı. Bitcoin, kripto para borsaları ya da ATM’lerden alınıp satılabiliyor.


Yükleniyor...