ILV coin nedir? Projenin detayları, geleceği ve bilmeniz gerekenler

Illuvium, kripto dünyasını kasıp kavuran en son blok zinciri oyunlarından biri olarak göze çarpıyor. 2022’de MacOS ve PC’de piyasaya sürülmesi plânlanan, Ethereum üzerine kurulu bir aksiyon/macera türündeki RPG savaş oyunu, oyna-kazan kategorisinin parlayan yıldızlarından. GameFi furyasından nasibini alan ve parabolik şekilde yükselen Illuvium Coin, kullanıcılar ve yatırımcılar tarafından internette ILV coin nedir, ILV coin nereden ve nasıl alınır, ILV coin projesi, ILV coin geleceği şeklindeki kelime gruplarıyla aratılıyor.

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Kieran Warwick ile Aaron Warwick Kardeşler / 2020
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Toplam arzı: 10 milyon
  • Dolaşımdaki arzı: 642 bin
  • Piyasa değeri: 946 milyon dolar (24 Kasım 2021)
  • En düşük fiyat: 29.77 dolar
  • En yüksek fiyat: 2 bin 868 dolar
  • Projenin amacı: Ethereum üzerinde inşa edilen Play To Earn kategorisinde yer alan aksiyon/macera türünde RPG oyunu.

Illuvium projesi nedir?

2020 yılından beri geliştirilmekte olan Illuvium, kurucular da dahil olmak üzere 40’tan fazla kişiden oluşan dünya çapında bir ekip tarafından yapılan ve başlarında oyun tasarımcısı Kieran Warwick ile Aaron Warwick Kardeşler’in hayata geçirdiği bir projedir. Büyük beklentiyle oluşturulan Illuvium, Ethereum ağı üzerine kurulmuş, gelişmiş bir gerçek zamanlı 3D oluşturma aracı olan Unreal Engine 4.26 kullanılarak inşa edilen; merkezi olmayan, NFT koleksiyonlarının bulunduğu ve açık dünya RPG savaş oyunudur. Hiper ölçeklenebilir Immutable-X Layer 2 çözümü ile oyuna entegre olan Illuvium oyuncuları, tümü kullanıcı tarafından tutulan gözetim altında, varlıkların basımı, alım satımı veya takası için sıfır gaz ücretiyle bir saniyeden kısa işlem süreleriyle işlem yapar.

Oyun, oyna-kazan yani play to earn yapısına sahiptir. Oyuncular, yarışmalara ve görevlere katılarak oyun içi ILV coin’leri ödül olarak kazanabilirler. Oyun içi öğelerin toplanabilirliğini garanti etmek ve işleyen bir dijital ekonomi yaratmak için blok zincirini kullanır.

Oyuncular, Illuvium’un yabancı dünyasına geçebilir ve gezegenin gizemlerini ortaya çıkararak, Illuvials adlı oyuna özgü yaratıkları avlayabilir veya yakalayabilir. Oyun içi ödüller kazanmak ve varlıklarını merkezi olmayan, sıfır ücret ödeyerek görevlere katılabilir. Oyun 2022 yılının ikinci çeyreğinde sunulması plânlanırken, kripto dünyasında da büyük bir beklenti oluşuyor.

Projenin yatırımcıları arasında IOSG Ventures, LD Capital, YBB Foundation, Delphi Digital, Stake Capital, Moonwhale Ventures, Lotus Capital, BlockSync, Yield Guild Games, Bitscale gibi şirketler bulunuyor.

Illuvium’dan bir görüntü

ILV coin nedir?

Illuvium gibi oynayarak kazanılan oyunlara genellikle “Oyun” ve “Finans” kelimelerinin birleşimi olan GameFi adı verilir. Illuvium’da oyuncular öğeler ve Illuvial’larla etkileşime girebilir. Görünümler, öğeler, ifadeler ve koleksiyon öğeleri dahil olmak üzere bu oyun içi varlıklar, oyuncu cüzdanlarında depolanan NFT’ler olarak bulunur.

Oyuncuların Illuvium oynayarak elde ettikleri NFT’ler oyun içinde veya Illuvium’un merkezi olmayan borsası IlluvDEX’te ve OpenSea gibi üçüncü taraf platformlarında takas edilebilir veya alınıp satılabilir.

Illuvium platformunun yerel ERC20 tabanlı native token’ı ILV coin, çeşitli kripto para borsalarında mevcuttur. Oyuncuların Illuvium oynamak için ILV coin tutmaları gerekmez. Oyunu Tier 0 bölgelerinde oynamak ücretsizdir. ILV tokenlerinin ana işlevleri yönetişim, likidite madenciliği ve kasa dağıtımlarıdır. Oyun tamamen merkeziyetsizdir ve ekosistemin native token’ı ILV coin etrafında dönen bir yönetişim yapısına sahiptir.

ILV coin’in geleceği

ILV coin piyasaya Mart 2021’de çıksa da, iyi ticaret hacmine sahip çok sayıda büyük kripto para borsasında alınıp satılıyor. Illuvium’un fiyatı, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.868,95 $’a ulaşmayı başardı. Bu sıçrayışla birlikte 838 milyon dolara kadar çıkmıştı. Illuvium’un 2022’nin ilk çeyreğinde resmi lansmanı beklentisiyle çok fazla talep edilen ILV coin’in daha da büyük bir ilgi görmesi ve ILV coin’in geleceğinin daha da parlak olması bekleniyor.

ILV coin nereden ve nasıl alınır?

ILV, 29 Mayıs 2021’de 2 bin 868 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırarak ismini duyurmuş, en düşük seviyesine ise 22 Haziran 2021’de 29.77 dolar ile gelmiştir. ILV; Binance, SushiSwap, KuCoin, 1inch, OKEx gibi büyük borsalarda listeleniyor. Maksimum arzı 10 milyon iken, piyasada dolaşan arzı ise 642 bin 799 ile yüzde 6 olarak şekilleniyor. ILV coin’in piyasa değeri ise 24 Kasım 2021 tarihi itibariyle 946 milyon dolar civarında seyrediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl