Native Video Box, video dağıtım tedarik zincirini kırmak için geliyor

Native Video Box, video dağıtım tedarik zincirini kırmayı planlıyor ve muhtemelen izleyiciler buna çok sevinecekler.

Native Video Box, video dağıtım tedarik zincirini kırmayı planlıyor ve muhtemelen izleyiciler onu sevecekler.

Bir web sitesinden para kazanmak için yöneticilerin (veya NVB’de yayıncıların) reklam parası alabilmesi gerekiyor, bunu ise videolarında etkileyici içerikler barındırarak elde edilebileceği şüphesiz bir gerçek. Ancak bu aynı zamanda web yöneticilerinin vloggerlar ve dijital video stüdyolarıyla bağlantı kurmaları için broker ve diğer aracılarla uğraşmaları gerektiği anlamına geliyor.

Sadece geçen yıl dolandırıcılık yüzünden 7 milyar dolar gelirin kaybolduğu tahmin ediliyor.

Bu sorunlar için Native Video Box (NVB), aşırı kalabalık olan tedarik zincirini en aza indireceğine ve sahteciliği azaltacağına inandıkları bir Blockchain çözümü geliştirdi.

NVB kurucusu ve CEO’su Alexander Shishow ve NVB’nin pazarlama müdürü Nikki Stewart ile platformları hakkında daha fazla bilgi edinmek için röportaj yaptık.

Native Video Box’ın ne olduğu hakkında biraz bigi verebilir misiniz?

Alexander Shishow, “NVB temel olarak merkezi olmayan bir video dağıtım platformudur. Web sitelerine lisanslı video içeriği sunmak için Blockchain teknolojisine dayanır ve basit bir widget ile derin makine öğrenimini kullanır. Widget ile birlikte NVB, videolara gömülü olan reklamlar yardımıyla bu videoların görüntülenmesinden para kazanılmasını sağlar.”

Platform tam olarak nasıl çalışıyor?

Alexander Shishow:

“NVB’ye kaydolduktan sonra, web sitesi sahipleri veya yayıncılar, widget’ımızı kendi sitelerine kolayca yükleyebilirler -tüm yayıncıların politikalarımıza uymalarını sağlamak için bir başvuru sürecimiz var.

Yapay zeka algoritmalarımız, ana konuları ve alt konuları belirlemek için sayfanın metin içeriğini kontrol ederler, daha sonra NVB platformu kendi video içerik deposundan klipleri otomatik olarak seçer ve kullanıcılara reklamdan ziyade doğal içerik olarak algılanan, özelleştirilmiş konuyla ilgili videoyu siteye dağıtır. Esasen yapay zekamız durumsal video içerik önerileri için bir hizmettir. Örneğin, bir kişi bir pastayı nasıl pişireceğimiz, seyahat hakkında veya ev yenileme hakkında bir video hazırlıyorsa, platformumuz sayesinde kullanıcının içeriği otomatik olarak konuyla ilgili web sitelerinde görünecek.”

Reklamverenler, yayın içi videodan önce gösterilen envanterin kullanıcıya gösterilmesi için ödeme yapabilirler. Reklamverenlerin birkaç ekosistem ile video slotları üzerinden teklif vermelerini sağlıyoruz. Bu Gerçek Zamanlı Teklif Verme (RTB) sistemi, Google gibi büyük platformlar tarafından kullanılan, pazarlamacıların ideal içerik ve kitle yerleşimi için teklif vermek için bir süredir kullandıkları en tanıdık açık arttırma sistemidir.”

Şirketin en büyük özellikleri nelerdir?

“Belki de en önemli özelliğimiz, değerli bir içeriği yaratan ve dağıtan gerçek insanlara ödeme yapma kabiliyetimizdir. Video reklamcılığı yıllık olarak 13.6 milyar dolarlık bir sektör, ancak bu değeri yaratan insanlar genellikle hak ettikleri değeri bulamazlar. Platformumuz dolandırıcılık yüzünden veya aracılara ödenen kayıpların reklamını yapmaktan ziyade, video yapımcıları ve web sitesi sahipleriyle gelirlerin yüzde 75’ine kadar olan payımızı paylaşmamızı sağlayacak. Bunun da ağımıza devasa bir doğal büyüme sağlayacağını tahmin ediyoruz ve dolayısıyla en iyi platformları ve lisanslı video içeriklerini çekeceğimizi öngörüyoruz. Böylece platformumuz reklamverenler için çok çekici bir hale geliyor.”

Nikki Stewart:

“Geliştirme ekibimizi kesinlikle en iyi özelliklerimizden biri olarak sayıyorum. Alexander reklamcılık teknolojisinde iyi bir geçmişe sahip ve 10 yıldan fazladır makine öğrenimi üzerine çalışıyor. Bu sektörün içini de dışını da çok iyi biliyor. Tüm teknik ve ürün geliştirme ekibimiz, RTB ve reklam teknolojisinde geniş bir deneyime, bilgiye sahip. Ayrıca ekibimizin bir kısmı Blockchain teknolojisinde öncüdür. Ekibimiz sektörün neye ihtiyacı olduğunu biliyor ve çığır açacak bir platform geliştirmek için gerekli becerilere sahipler.

Danışma kurulumuz ayrıca kripto dünyasından ve programatik reklamcılık sistemlerinden Andrew Playford, Yaacov Bitton, Mike Raitsyn ve Alexander Miheev gibi isimleri içeriyor. Fintech şirketleri, ICO’lar ve genel iş geliştirme uzmanları tarafından destekleniyoruz.”

Blockchain teknolojisi uluslararası video reklam ekosistemini nasıl geliştirir?

Alexander Shishow:

“Blockchain, tüm dijital video reklam ekosistemini daha hızlı, daha şeffaf, daha güvenli ve daha uygun bir hale getiriyor. Örneğin, platformumuz çok dövizli bir ortamın sorunlarını ortadan kaldırıyor, çünkü tüm işlemler bizim hizmetimiz olan NVB token’leri kullanılarak çözülüyor ve bu da maliyetleri yüzde 30’a kadar azaltıyor. Aslında Blockchain ile tüm maliyetler azalıyor, çünkü ek hosting ve evrak giderleri bulunmuyor. Ayrıca merkezi olmayan bir içerik depolama sistemi oluşturma fikrini de araştırıyoruz. Böylelikle web yöneticileri para kazanmak için sadece video reklamlarını değil aynı zamanda dağıtık depolama alanını da gösterebilirler.”

Nikki Stewart:

“Bu teknoloji platformumuzu diğer büyük video dağıtım platformlarından ayırıyor. Örnek olarak YouTube gibi bir site reklamcılıktan benzer bir şekilde para kazanıyor ancak içerik üreticileri için iyi bir ödül sistemine sahip değiller.

Blockchain teknolojisi ile NVB, görüntüleme sayıları için ikramiye dağıtım şartlarını tek taraflı olarak değiştiremez. Sistemimiz akıllı sözleşmeler kullanır ve böylece reklamverenlerimizin, sitelerimizin ve içerik sahiplerimizin tüm işlemleri tamamen güvenlidir.

Temel olarak sistemin yapısı açık ve şeffaftır, isteyen herkes akıllı sözleşmelerde ne olduğunu ve nasıl kaydedildiğini görebilir. Ayrıca kişisel veriler mevcut olsa da bu veriler açık bir izin olmadan toplanmaz ve tutulmaz.”

Bir şirket olarak hangi hedefleri başarmayı düşünüyorsunuz?

Nikki Stewart:

“NVB, bunları ortaya koymak için oldukça ayrıntılı hedef ve gelişim planlarına sahip. En büyük hedefimiz projeyi ölçeklendirmek. 120 milyondan fazla reklam görüntülenmesi sağlayacak 1000 kadar web sitemiz var, bu web siteleri ise mayıs sonuna kadar platforma bağlanmalılar. Gelecek yıla kadar milyarlarca reklam görüntülemesi üreten en az 12 bin siteye sahip olmayı hedefliyoruz. Anlaşılan çabamızı, yayıncı ağımızı geliştirmeye ve içerik üreticilerini platformumuza çekmeye çalışarak harcayacağız.”

Alexander Shishow:

“Ayrıca platformumuzu RTB ekosistemindeki önemli küresel oyuncularla bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Bu NVB’nin büyümesinin anahtarı, çünkü aracılara olan ihtiyacı azaltıyor, video içerik üreticilerine ve yayıncılarına daha fazla talep sağlıyor. Daha önce de belirttiğim gibi, video depolama ve sunma konusunda özel bir sistemi içerecek merkezi olamayan dağıtık bir video depolama ağı oluşturmayı planlıyoruz. Nihai hedefimiz, ağdaki tüm taraflar için kullanımı kolay ve kullanışlı bir platform sağlamak. Bu nedenle kısa vadeli hedeflerimizin çoğu, platformu ve kullanıcı arayüzlerini geliştirmeyi içeriyor.”

Gelecek planlarınız neler?

Nikki Stewart:

“15 Nisan 2018 tarihinde ICO’muzu tamamlayacağız ve daha sonra hedeflerimize ulaşmak için teknolojimizi geliştirme çabalarımızı tamamlayacağız. İlk hedefimiz kaliteli içerik barındıran dağıtımcılardan video içeriğine ev sahipliği yapmaya hazır olanları kendi platformumuza çekmek ve tanıtmak olacak. Ayrıca planlarımız video yayıncılarının ve üreticilerinin ağını geliştirmeyi de içeriyor. NVB, sonunda benzersiz bir dağıtık video medya hizmeti olarak video içeriği hazırlayanlar için bir topluluk oluşturmayı planlıyor. Kısa vadede ABD, Avrupa ve Asya’nın bazı bölgelerinde İngilizce konuşulan pazarlara odaklanacağız ancak uzun vadeli planımız piyasamızı diğer diller içinde getirmek.”

ICO’nuzdan bahsetmişken, ICOBox ile ortaklık kurdunuz. Süreç boyunca size tavsiyelerde bulundular. Onlarla çalışma deneyiminiz nasıldı?

Alexander Shishow:

“Mike Raitsyn ve ICOBox ekibinin geri kalanıyla iş birliği yapmak büyüleyiciydi. Bize karşı sabırlı ve dikkatli davrandılar. Her departmandaki uzmanları farklı vizyonlar sağladılar. En iyi pazarlama desteği ve materyallerinin yanı sıra yasal ve teknik tavsiyelerde bulunmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Ayrıca kendi ICOS token sahiplerini seçkin ICOS Swap’lerine katılmaları için seçtik, bu da bize daha fazla token sahibine ulaşmamıza yardımcı oldu. ve tabi ki Mike güvenilir bir danışman ve ilham verici bir kişi.”


Sorumluluk reddi: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl