2021 yılının ikinci yarısından itibaren kripto para endüstrisine damga vuran projeler Metaverse projeleri oldu. Decentraland’den sonra en çok dikkat çeken proje The Sandbox, yatırımcıları iştahlandırıyor. Kullanıcılar internette Sand Coin nedir, nereden nasıl alınır, projesi geleceği gibi sorulara cevap bulmak istiyor. Uzmancoin olarak bu içeriğimizde Sandbox’a dair bütün işe yarayacak bilgilere ulaşabileceksiniz.

Sand Coin Nedir?


Sand Coin nedir sorgusu arama motorlarının en trend aranmalarından olduğu için token hakkındaki bilgileri aktaracağız. Sand Coin, The Sandbox ekosisteminde işlemler ve etkileşimler için temel olarak kullanılan, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tabanlı bir token’dır.  Proof of Stake konsensüsünü kullanan Sandbox’ta, platformla etkileşime girecek tüm kullanıcı türleri arasında döngüsel bir ekonomi sağlamak için Sand dışında 2 adet token türü kullanır.

Land: The Sandbox, Metaverse’deki dijital bir gayrimenkuldür. Oyuncular Land’i oyunlar, varlıklar ve etkileşimli deneyimlerle doldurmak için satın alırlar. 

Assets: Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği (UGC) oluşturan/birleştiren oyuncular tarafından oluşturulan bir token’dır. Assets, ERC-1155 standardını kullanır ve ana faydaları The Sandbox Game Maker’da kullanılacak şekilde, piyasada alınıp satılabilir.

Sand Coin nedir
Sand Coin nedir

The Sandbox’ta en çok kullanılan token Sand Coin’dir. Sand Coin ile birlikte kullanıcılar aşağıdaki işlemleri yapabilir:

Sandbox Platformuna Erişim: Oyuncular oyun oynamak, ekipman satın almak veya Avatar karakterlerini kişiselleştirmek için Sand Coin’i kullanırlar.

İçerik oluşturucular, Sandbox’taki arazi satışları, SAND’ın Land satın alma talebini artıracaktır. Sanatçılar, Assets’leri pazara yüklemek için de Sand harcamak zorunda kalacaklardır.

Yönetişim: SAND, sahiplerinin bir DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) yapısı kullanarak platformdaki Yönetişim kararlarına katılmalarını sağlayan bir yönetişim token’ıdır.

İçerik ve oyun yaratıcılarına vakıf hibesi ile platform yol haritasında özellik önceliklendirmesi gibi temel unsurlar üzerinde oy haklarını kullanabilirler. SAND sahipleri kendilerine oy verebilir veya oy haklarını kendi seçtikleri diğer oyunculara devredebilir.

Staking: SAND, arazilerde pasif gelir sağlayan staking’e izin verir. Stake ederek daha fazla SAND alırsınız. Asset oluşturma için gerekli olan değerli mücevherleri elde etmenin de tek yolu budur.

Sand Coin projesi nedir
Sand Coin projesi nedir

Sand Coin Nereden ve Nasıl Alınır?


Sand Coin nereden alınır sorusu da kripto severler tarafından merak ediliyor. Sand Coin, en yaygın metaverse projelerinden olduğu için token neredeyse bütün majör borsalarda bulunuyor. Binance, Huobi, FTX, Bybit, KuCoin, Gemini, Kraken, Bitstamp gibi büyük kripto para alım satım plâtformlarındana alınıp satılabiliyor.

Sand Coin Binance
Sand Coin Binance

Sand Coin Projesi ve Amacı Nedir?


Pixowl’un kurucu ortakları Arthur Madrid ve Sebastien Borget‘in buluşu olan Sandbox, oyuncuların Ethereum blok zincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri NFT’nin dahil olduğu bir metaverse’tür.

Sandbox en çok, iOS ve Android genelinde milyonlarca indirmeye ulaşan ve bunu birleştiren iki hit mobil oyun hiti The Sandbox (2011) ve The Sandbox Evolution (2016) ile tanınır. 2018’de geliştirici/yayıncı Pixowl, bu başarılı geniş içerik oluşturucu topluluğunu mobilden blok zinciri ekosistemine getirmeye karar verdi.

Sandbox’ın amacı ise Minecraft ve Roblox gibi mevcut oyun üreticilerine rakip olarak, yaratıcılara yarattıklarının değiştirilemeyen token’lar (NFT’ler) olarak gerçek sahipliğini sağlayarak onların ekosisteme katılımları için ödüllendirmektir.

Sandbox blok zinciri oyun platformu, birlikte kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) üretimi için kapsamlı bir deneyim sağlayan üç entegre üründen oluşur. Birleştirilmiş ürünler, blok zinciri ve akıllı sözleşmeler yoluyla kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için telif hakkı sahipliğini güvence altına almalarına izin vererek kullanıcılara daha fazla fayda sağlar.

Sand Coin fiyat
Sand Coin fiyat

Sandbox’ın NFT pazarı, kullanıcıların VoxEdit ile yapılan NFT tasarımlarını yüklemelerine, yayınlamalarına ve satmalarına olanak tanır. Kreasyonlar önce merkezi olmayan depolama sağlamak için bir IPFS ağına yüklenir ve ardından sahipliğini kanıtlamak için blok zincirine kaydedilir.

Bu başarıldığında, yaratımlar, potansiyel alıcıların daha sonra satın alabileceği pazarda bir ilk satış teklifi yaparak satılabilecek varlıklar haline gelir.

Bu özelliklerin dışında bir de platformda VoxEdit gibi bir paket mevcuttur. VoxEdit, PC/Mac için kullanıcıların insanlar, hayvanlar, araçlar, yapraklar, araçlar ve öğeler gibi 3B nesneler oluşturmasına ve canlandırmasına olanak tanıyan, kullanımı kolay ancak güçlü bir ücretsiz 3B voksel modelleme ve NFT oluşturma paketidir. Y

apı taşlarına benzer kare 3D pikseller olan vokseller, güzel kreasyonları hızla oluşturmak için VoxEdit kullanılarak manipüle edilebilir.

Bir kez oluşturulduktan sonra, nesneler NFT oyun varlıklarının platformda yer alması için VoxEdit’ten The Sandbox pazarına aktarılabilir.

Sandbox’ın NFT pazarı, kullanıcıların VoxEdit ile yapılan NFT tasarımlarını yüklemelerine, yayınlamalarına ve satmalarına olanak tanır.

Kreasyonlar önce merkezi olmayan depolama sağlamak için bir IPFS ağına yüklenir ve ardından sahipliğini kanıtlamak için blok zincirine kaydedilir. Bu başarıldığında, yaratımlar, potansiyel alıcıların daha sonra satın alabileceği pazarda bir ilk satış teklifi yaparak satılabilecek varlıklar haline gelir.

Sand Coin İlk Çıktığında Ne Kadardı?


Sand Coin ilk çıktığındaki fiyatı da genel olarak sorulan sorulardan biri. Sand Coin, ilk olarak 2020 yazında piyasaya girdi. O yıl 14 Ağustos’ta 0,08658 dolar değerindeydi. O tarihten bu yana %5000 yükseliş kaydeden token, Ağustos 2021’de çok beklenen 1 dolar seviyesini kırarak ertesi gün aylık en yüksek seviyesine 1,16 dolar’a ulaştı.

Sand Coin En Yüksek Ne Kadarı Gördü?


Sand Coin yatırımı yapmak isteyenlerin bilgi sahibi olmak istedikleri bir diğer detay da token’ın en yüksek ne kadarı gördüğü. Sand Coin en yüksek seviyesini 8.44 dolar ile yakalamıştır.

Sand Coin Hangi Ağda ve Blok Zincirinde Bulunuyor?


Sand Coin, hangi blok zincirinde bulunduğu sorusunu yanıtlarsak şu an sadece Ethereum ve Solana blok zincirinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Sandbox nedir
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun