SUI, bugün kripto para borsalarında işleme açılıyor

Kripto para piyasasında bu akşam 21.00’de açıklanacak Fed faiz kararından önce bir önemli bekleyiş daha var: Sui.

Kripto para borsaları, bugün yayına girecek olan ağın token’ı SUI’yi listelemek için yarış halinde. Binance başta olmak üzere, belli başlı tüm borsalar token’ı listeleyeceğini ilan etti. SUI’nin TSİ 15.00’te işleme açılacağı bildirildi.

Ekipten kontratlara erteleme isteği

Bu arada Sui ekibi; Binance, OKX, Bybit, KuCoin gibi borsalardan SUI token’ı için sürekli kontratları işleme açmayı bir süre ertelemelerini istedi. Wu Blockchain‘in haberine göre, aynı talep daha önce Sui’nin rakibi Aptos’tan da gelmiş ancak bu dikkate alınmamıştı. Ekip, kontratların başlangıçta fiyatı baskılayabileceğini düşünüyor.

SUI için geçtiğimiz haftadan bu yana Binance, OKX, Bybit ve KuCoin’de ön satışlar gerçekleştirildi. Sui Discord sunucularına belirli bir tarihten önce katılmış olanlar, token’ı daha düşük bir fiyattan alma şansı elde etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Sui nedir?

Sui, akıllı sözleşmelerin yürütme sürelerindeki gecikmeyi azaltmayı ve yüksek işlem kapasitesi sağlayarak merkezi olmayan uygulamaların sorunsuz bir biçimde çalışmasını hedefleyen bir blok zinciri projesi. Birinci katman blok zinciri olan Sui, Ethereum’un da altında yatan Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına dayalı olarak tasarlandı.

Sui ekibi, mevcut blok zincirlerinin sınırlı işlem kapasitelerinin tıkanıklıklara yol açtığını ve yüksek maliyetler ile yüksek gecikme sürelerine neden olduğunu savunuyor. Ekip, oluşan bu durumun kullanıcılara kötü Web3 deneyimleri yaşattığını ileri sürüyor. Bu bağlamda proje, paralel yürütme sistemi, işlem ücreti mekanizması ve fikir birliği sistemiyle hızlı, güvenilir ve kullanıcı deneyimini iyileştiren bir hizmet sağlamayı vadediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl