En az 10 bin BTC tutan balinalar alım yapıyor: Glassnode raporu

Büyük Bitcoin balinaları sadece ellerindeki BTC'leri tutmakla kalmıyor aynı zamanda bu fiyatları bir alım fırsatı olarak görüyor. Glassnode'un raporuna göre daha küçük balinaların ise satış yaptıkları görülüyor.

bitcoin

Bitcoin’de fiyat gidişatının ne yönde olacağı merak konusu olurken, Fed’in 14 Haziran günkü kararı da bu anlamda önemli bir kilit rol oynayacak. Bununla birlikte 10 bin BTC’den fazla tutan büyük balinaların ise alım yaptıkları görülüyor.

Zincir üstü veri platformu Glassnode, son paylaştığı grafikle büyük balinaların ciddi şekilde alım yaptıklarını ancak daha az büyüklükte olan bazı yatırımcı gruplarının ise satış yaptıklarını aktardı.

“İlginç bir ikilem…”

Glassnode bu durumu “ikilem” olarak adlandırırken, atılan tweet’te şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin akümülasyon trend puanı bize ilginç bir ikilem gösteriyor. 10 BTC üzeri tutan balinalar agresif şekilde alım yaparken, diğer büyük grupların ise yine yoğun şekilde satışlarda bulundukları görülüyor”

Glassnode’un, Bitcoin akümülasyon trend puanı olarak nitelendirdiği metrik, en büyük 10 Bitcoin işlem hacminin toplamının, borsalara giren toplam Bitcoin hacmine bölünmesiyle ortaya çıkıyor. Bu rakam, mart ayından bu yana ilk kez 0.3 seviyesine indi. Bu da, büyük Bitcoin balinalarının genelde varlıklarını özel cüzdanlarına çektikleri anlamına geliyor.

Göstergeler, küçük yatırımcının kâr amaçlı satışlar yaptığını işaret etse de, büyük balinaların bu bölgeleri hala alım için fırsat gördüklerini de belirtiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl