100 milyar dolarlık şirket Stripe, kripto ekibi kuruyor

Büyük ödeme şirketlerinden Stripe, kripto para üzerine çalışmalar yapacak mühendislerden oluşan bir ekip kuruyor.

Gelişme, şirketin kripto mühendislik ekibinin başındaki isim Guillaume Poncin tarafından duyuruldu. Poncin, Twitter hesabından “Stripe’ta yeni bir kripto ekibi kuruyoruz. Web3 ödemelerinin geleceğini oluşturmak için mühendis ve tasarımcılar arıyorum.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu pozisyonlar için Stripe, kripto para alanında yazılım geliştirme deneyiminin yanı sıra mühendis olarak da 10 yıldan fazla tecrübe istiyor.

Stripe, San Francisco merkezli bir finansal hizmetler şirketi. Şirket, öncelikli olarak e-ticaret siteleri ile mobil uygulamalar için ödeme yazılımı ve API’lar sunuyor. Yıllık geliri yaklaşık 8 milyar dolar civarında olan Stripe’ın 4 binden fazla çalışanı var. Şirketin değeri ise yaklaşık 100 milyar dolar.

Stripe, aslında uzun yıllardır kripto para alanıyla ilgileniyor. Önde gelen ödeme sağlayıcısı, 2014 yılında sistemlerinde Bitcoin’i desteklemeye başlamıştı ancak şirket, 2018’de ise bu kararından geri adım attı. Stripe yöneticisi Christian Anderson, o dönemde Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olduğunu söylüyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl