100 milyon dolarlık 1INCH, kilit açılımına gün sayıyor

Popüler merkeziyetsiz borsa (DEX) uygulaması 1inch’in, şu anda 111 milyon dolar değerinde olan token’ların hak ediş programından çıkarılacağı büyük bir kilit açma işleminden geçmek üzere olduğu bildirildi.

TokenUnlocks’tan alınan bilgilere göre, şu anda 111 milyon dolar değerinde olan 1INCH token’ları, ay sonunda bir hak ediş sözleşmesinden çıkarılacak.

Web sitesinin gösterge tablosu, 30 Aralık’ta yaklaşık 227.2 milyon 1INCH token’ının kilidinin açılacağını ortaya koyuyor. Bu da, toplam 1.5 milyar token arzının neredeyse yüzde 15’ini temsil ediyor. Öte yandan şu anda, kilitlenmiş 800 milyondan fazla 1INCH token’ı bulunuyor.

Yaklaşık 20 gün sonra 100 milyon dolarlık 1INCH dolaşıma girecek

Aralık 2020’de piyasaya çıktı

1inch, token’ını Aralık 2020’de piyasaya sürmüştü. O dönemde toplam arzın yalnızca yüzde 6’sı serbest bırakılmış ve kalan token’lar Aralık 2024’te sona erecek dört yıllık bir hak ediş programı kapsamında kilitlenmişti. Token’lar başlangıçta, diğer DeFi projelerinde olduğu gibi çekirdek ekip, yatırımcılar, danışmanlar ve topluluk dahil olmak üzere kuruluşlar arasında dağıtılmıştı.

En son haziran ayında kilit açıldı

Son kilit açma işlemi haziran ayında yapılmıştı. O dönemde, token’ın spot fiyatı yüzde 25’lik bir düşüşle 0.81 dolardan 0.60 dolara düşmüştü. Kripto para fiyatları düşerken token’ın fiyatı bu yıl yüzde 80’den fazla geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl