Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

100 yıllık santral Bitcoin madenciliğine başladı: Elektrik satmaktan kârlı

ABD’de 1897’de faaliyetlerine başlayan bir hidroelektrik santralinin artık çok farklı bir işlevi var. Albany Times’ın haberine göre, New York’un Mechanicville bölgesinde yer alan santral, şu anda ürettiği elektriğin bir kısmı ile Bitcoin madenciliği yapıyor.

Santralin sahibi Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, “Bunun dünyanın hala çalışan en eski yenilenebilir enerji tesisi olduğunu düşünüyoruz.” dedi ve tesisin Bitcoin madenciliğinin elektriği National Grid’e satmaktan daha fazla para kazandırabileceğini düşünerek madencilik yapmaya başladığını söyledi. Şirket, National Grid’e enerji satışından kilovat saat başına 3 cent kazanıyor. Basha, Bitcoin madenciliğinin üç kat fazla para kazandırdığını belirtiyor. Şu anda deneysel aşamada madencilik yaptıklarının altını çizen CEO, kripto para piyasasındaki volatiliteden dolayı, ürettikleri coin’lerin bir kısmını sattıklarını ifade etti.

Bilindiği üzere Bitcoin madenciliği, çok sayıda güçlü ekipman gerektiren, enerjinin yoğun olarak kullanıldığı bir süreç. Bununla beraber, enerjinin yenilenebilir kaynaklardan elde edildiği durumda endişe edilecek bir şey yok. Besha da yenilenebilir enerjiyle Bitcoin madenciliği yapmanın, bu iş için en iyi yöntem olduğunu vurguluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl