1000 Yatırımlar Holding yeni bir halka arz hazırlığında

binbin halka arz

Geçtiğimiz haftalarda halka arz olan 1000 Yatırımlar Holding, şirket çatısı altında bulunan Bin Ulaşım’ın halka arzı için hazırlıklara başlandığını açıkladı. Bin Ulaşım, elektrikli scooter kiralama uygulaması Binbin’i bünyesinde barındırıyor.

Binbin 2019 yılında Kadir Abdik ve Hüseyin Ardan Küçük tarafından kuruldu. Şirket, mikromobilite alanında teknoloji üreten, ​çevreci ve pratik ulaşım çözümleri sunan bir teknoloji girişimi olarak öne çıkıyor.

Elektrikli scooter kiralama uygulaması Binbin nispeten yeni bir uygulama olsa da sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da hizmet veriyor. Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan ve Kuzey Makedonya uygulamanın kullanıldığı ülkeler arasında yer alıyor. Uygulama aynı zamanda KKTC ve Azerbaycan’da da aktif bir şekilde kullanılıyor. Binbin’in %89’u 1000 Yatırımlar Holding’e ait durumda.

Binbin ne zaman halka arz olacak?

1000 Yatırımlar Holding bu sabah Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri Anonim Şirketi’nin kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve halka arz hazırlıklarının başlatılmasına karar verildiğini açıkladı. Ancak halka arzın gerçekleşmesinin beklendiği periyota dair bir bilgiye yer vermedi.

Bin Ulaşım’ın 2024 yılı içerisinde halka arz olması bekleniyor.

Aynı sektörden Martı Amerika’yı seçmişti

Türkiye’de elektrikli scooter kiralama uygulamalarının öncülerinden olan Martı, bu yılın Temmuz ayında New York borsasında (NYSE) halka arz olmuştu.

New York borsasında halka arz olduktan sonra sert bir düşüş yaşayan Martı, pek çok eleştiri ile karşılaşmıştı. Şirketin Borsa İstanbul’da halka arz olmayarak hata yaptığını, burada çok daha fazla değere ulaşacağını söyleyen pek çok yorum sosyal medyada yer almıştı.

New York’ta lot başına 8,69 dolar ile halka açılan Martı bugün 0,66 sentten işlem görüyor.

Binho halka arzdan sonra ne durumda?

20 Kasım’da Borsa İstanbul’da çalan gong ile işlem görmeye başlayan 1000 Yatırımlar Holding hissesi BINHO o günden beri yatırımcısının yüzünü güldürüyor. 7 işlem gününü tavan ile kapatan BINHO bugün de yatırımcısını üzmedi ve günü tavan ile kapattı.

125 TL ile halka arz edilen BINHO hisselsi günü 267,50 TL’de tamamladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl