118 milyon $ değerde 6000 Bitcoin tek işlemde Binance’ten çıkış yaptı

Kripto paralarda gidişatın yönünü belirlemek açısından en önemli verilerden biri olan balina hareketlerinde dün önemli bir gelişme yaşandı ve 6 bin 3 adet (yaklaşık 118 milyon dolar değerde) Bitcoin, tek işlemde Binance borsasından çıkış yaptı.

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant yöneticisi Maartun’un Twitter hesabından verdiği bilgiye göre yaklaşık 118 milyon dolar değerde 6 bin adet Bitcoin Binance borsasından çıkış yaptı ve anonim bir adrese gitti. Uzmanların özellikle bir büyük düşüş hareketi daha beklediği bir dönemde böyle bir hareketin gelmesi dikkat çekti.

Bilindiği üzere borsadan çıkış yapan Bitcoin ya da diğer herhangi bir kripto para, varlık sahibinin kısa sürede satış yapmak istemediği anlamına geliyor. Bu tür hareketler genelde “bullish” yani yükseliş yönlü bir hissiyatı işaret ediyor.

Düşüşlerde satmadılar

Özellikle Mayıs ayı başında yaşanan Terra LUNA çöküşüyle beraber kripto para piyasaları tarihinin en büyük düşüşlerinden birine sahne olurken, Bitcoin yatırımcılarının büyük bölümünün ise satış yapmaması dikkat çekiyor. Zincir üstü veriler %62’lik Bitcoin yatırımcısının son 1 senede satış yapmadığını gösteriyor.

Fed kararı belirleyici olacak

Bitcoin bir süredir 20 bin dolar etrafında yatay bir seyir sergiliyor ve özellikle 21 Eylül’deki Fed toplantısı bu anlamda belirleyici olabilir. O gün Fed’in faiz artırmasına kesin gözüyle bakılırken bu artırımın oranı ciddi şekilde tartışılmaya devam ediyor. Fed kararı da Bitcoin fiyatında gidişatı en azından kısa yönlü olarak etkileyecektir.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 19 bin 750 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl