Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

13,5 milyar dolarlık varlığa sahip bankadan El Salvador’a Bitcoin desteği

El Salvador'un Bitcoin yasal bir para haline getiren yasayı meclisinde kabul etmesi, komşu ülke Honduras'tan da önemli bir destek aldı. Honduras'ın önemli kurumlarından olan Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası (CABEI), bu adıma destek verdiklerini açıkladı.

bitcoin

El Salvador’un Bitcoin hamlesi tüm dünyada büyük ses getirirken, ekonomik zorluk yaşayan diğer ülkelerin de bu duruma nasıl tepki verecekleri merakla bekleniyor. El Salvador’un Orta Amerika’daki komuşusu olan Honduras’ın önemli bankalarından olan ve yönetimi altında 13.5 milyar dolarlık varlık bulunan Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası (BCIE) Bitcoin konusundaki desteğini açıkladı.

Bankanın yönetim kurulu başkanı olan Dante Mossi, yarın bu konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti. Mossi, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “El Salvador’a, dolara geçişinden bu yana yaptığı en büyük para reformunda destek veriyoruz” dedi.

El Salvador başkanı Nayib Bukele de, BCIE’nin kendilerine verdiği destekle ilgili Twitter’dan, “13,5 milyar dolarlık varlığa sahip bir banka olan Orta Amerika bankası BCIE, attığımız Bitcoin adımını destekliyor” ifadelerini kullandı.

El Salvador’da Meclis ve Kongre geçtiğimiz çarşamba günü, çok kısa bir sürede Bitcoin’in yasal para haline getirilmesini sağlayan yasayı onaylamışlardı. 90 günlük sürenin ardından yasa resmen uygulanmaya başlanacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl