Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

15 milyon kullanıcılı Revolut, 8 yeni kripto para ekledi

2020 yılına damga vuran Londra merkezli teknoloji şirketlerinden Revolut, mobil uygulamasına 8 kripto parayı daha ekledi ve toplamda müşterilerine sunduğu kripto para rakamı 30'a ulaştı.

Bankacılık hizmetleri sunan finansal teknoloji şirketi Revolut, 8 kripto parayı daha uygulamasına ekledi ve toplam sayı 30’a ulaştı. Revolut kullanıcıları artık Cosmos, New Kind of Network, Polygon, Algorand, Celo, Brand Protocol, Chainlink ve Tello‘ya da yatırım yapabilecek.

Revolut’dan yapılan açıklamada bu yeni kripto para birimlerinin ismi verilmediği için kullanıcılar, yapılan değişikliği ancak uygulamayı güncelledikten sonra görebiliyorlar.

Şirket Nisan ayında da uygulamasına 11 kripto para eklemişti:

Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid ve The Graph.

İngiltere yasaklıyor, Revolut kripto para ekliyor

Şirket kripto para hizmetlerine 2017’de başlamış ve ilk olarak sadece Bitcoin ticaretine izin vermişti. Daha sonra ise listeye o dönemin en çok tercih edilen kripto paraları Ethereum ve Litecoin de eklenmişti. İngiltere’de metro ve otobüs duraklarındaki Bitcoin reklamlarının bile ciddi derecede sorgulandığı hatta kaldırıldığı, regülasyonların gittikçe sıklaştığı bir ortam bulunuyor. Revolut’un buna rağmen hala agresif şekilde kripto para adımları atması da dikkat çekiyor.

ABD’ye açılıyorlar

Teknoloji şirketinin hedefinde ise ABD bulunuyor. Firmanın sürekli olarak listesine yeni kripto para eklemesinin altında ABD’ye açılma plânlarının yattığı düşünülüyor. Revolut geçen sene de stabil kripto para girişimi Paxos ile 49 eyaletteki kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum işlemleri yapabilmesine izin veren bir ortaklık kurmuştu.

Hedef 1 milyon kullanıcı

Birçok fintech firması arasında en hızlı büyüyen şirketlerden olan Revolut, dijital varlıklara olan ilginin artmasıyla çalışan kitlesini de genişletme aşamasında. Şirkette işe alımlar her geçen gün artarken, 2022 hedefinin de 1 milyon kullanıcıya ulaşmak olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl