1,5 trilyon dolarlık dev Franklin Templeton kripto para uzmanları arıyor

Yönetimi altında 1,5 trilyon dolarlık varlık bulunan yatırım ortaklığı şirketi Franklin Templeton, kripto para odaklı çalışanlar için iş ilânları verdi. Şirket, ilânında Dijital Varlık Yönetim Departmanı için bir trader, bir de araştırmacı arandığını belirtti.

İçlerinde Apple ve Amazon gibi şirketlerin de olduğu büyük firmalar hangi sektöre hizmet veriyor olursa olsun yavaş yavaş kripto para ve blok zincir konusunda bilgili daha fazla çalışan alma ihtiyacı duyuyorlar. Bunların sonuncusu ise 1,5 trilyon dolarlık varlık yönetim şirketi Franklin Templeton oldu.

Şirketin birkaç iş ilânında, “büyümekte olan” Dijital Varlık Yönetim Departmanı için ekibi bir trader, bir de araştırmacı arandığının görülmesi dikkat çekti. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“En fazla likiditeye sahip olan ve işlem yapılabilir kripto paralar için (örn. BTC ve ETH) çeşitli stratejilerde trade işlemleri yapacak bir kripto para trader’ı arıyoruz.”

Galaxy fonuna da destek vermişlerdi

Bu iş ilânı açıkça dev varlık yöneticisinin, kripto paraları yatırım yapılabilir varlıklar olarak gördüğünün de bir kanıtı… Şirket, temmuz ayının sonunda da kripto para ekonomisindeki girişim fırsatlarını takip eden bir Galaxy Digital fonuna da destek olmuştu.

1,5 trilyon dolarlık varlık yöneticisinin kripto para konusunda iş ilânlarının birçok diğer şirkete oranla daha net tabirlerle anlatılması da dikkat çekiyor. Şirket, “kripto para stratejilerine bağlı kalarak trade yapmak, blok zincir geliştirici topluluklarıyla ilişkiler kurmak ve yeni kripto para ürünleri çıkarmak” gibi tabirler kullanıyor.

Direkt olarak coin trade’i mi?

Ancak Franklin Templeton’ın kripto para işlemlerini direkt olarak coin’lerle yapıp yapmayacağı ise henüz belli değil. Çünkü şirket iş ilânında türev ve vadeli işlem piyasaları için de tecrübe aradığını belirtiyor. Dolayısıyla diğer yatırım şirketlerinin de yaptığı gibi bu trade’ler, regüle edilmiş Bitcoin ve Ether kontratlarında da gerçekleştirilebilir.

Curv’e yatırım yapmışlardı

Kripto paralar konusunda iş ilânlarını yeni verse de, şirket 2019 yılından bu yana blok zincir teknolojisiyle içli dışlı bir politika izliyor. Varlık yönetim firması hisse token’laştırılması konusunda bazı çalışmalar yapmanın yanında aynı zamanda geçen sene merkeziyetsiz finans protokolü Curv’e yapılan 23 milyon dolarlık A Serisi fonlama turunda da yer almıştı.

Şirket yöneticilerinden hem negatif hem pozitif açıklamalar…

Şirket yöneticilerinin kripto paralar konusunda yaptığı olumsuz açıklamalar ise dikkatlerden kaçmamıştı. Pazarlama yöneticisi olan Stephen Dover, firmanın portföyünde hiçbir kripto paranın olmadığını dile getirmiş, CEO Jennifer Johnson ise, Mayıs ayındaki kazanç brifinginde Bitcoin’in hayranı olmadığını söylemişti.

Şirketin finans yöneticisi olan Matthew Nicholls ise daha ılımlı bir açıklama yapmış ve Franklin Templeton’ın kripto para alımına odaklandığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl