Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

173 bin ETH’lik hack olayı, Kuzey Kore’ye bağlandı

ABD'ye göre, geçtiğimiz ay gerçekleşen ve 625 milyon dolarlık ETH ile USDC'nin çalınmasıyla sonuçlanan Ronin hack olayının arkasında Kuzey Kore var.

Geçtiğimiz ay, yaklaşık 625 milyon dolar değerinde 173 bin 600 ETH’nin çalınmasıyla sonuçlanan Ronin hack olayının arkasında Kuzey Kore’nin devlet destekli hacker grubu Lazarus olduğuna inanılıyor.

FBI, Lazarus ile ilişkilendirdi

Ronin Network, bugün yaptığı açıklamada Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) hack olayını Lazarus ile ilişkilendirdiğini duyurdu. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı da Ronin köprüsünü hedef alan saldırıyla bağlantısı bulunan bir Ethereum adresini yaptırım listesine aldı. Söz konusu adreste, 147 bin 753 ETH bulunuyor ve mevcut fiyatlarla bu miktar yaklaşık 450 milyon dolara karşılık geliyor.

ABD’nin bir adresi yaptırım listesine alması, ABD’li kişi ve kuruluşların o adresle işlem yapmasını yasaklaması anlamına geliyor.

DeFi’daki en büyük hack olayı

Ronin Network olayı, DeFi’da şimdiye kadar gerçekleşen en büyük hack vakası olarak kayıtlara geçti. Öncesinde ilk sırada 611 milyon dolarlık kripto paranın çalındığı Poly Network vardı.

100 milyon dolarını akladılar

Son olarak blok zinciri analiz şirketi Elliptic’e göre hacker’lar, şimdiye kadar çaldıkları kripto paraların yüzde 18’ini aklamayı başardılar. Bu da yaklaşık 100 milyon dolarlık bir meblağa denk geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl