1inch’ten Ethereum Name Service’e (ENS) rakip olacak ortaklık

Merkeziyetsiz borsa 1inch, Ethereum Name Service'e rakip olacak bir anlaşmaya imza attı. Protokol, NFT alan isim sağlayıcısı platform Unstoppable Domains ile yaptığı ortaklık sayesinde kullanıcılarına, cüzdanlarında uzun ve karmaşık adres isimlerini kullanmadan işlem yapma şansı tanıyacak.

1inch

Merkeziyetsiz finans protokolü 1inch, NFT alan adı sağlayıcısı ve dijital kimlik platformu Unstoppable Domains ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu yeni anlaşma ile merkeziyetsiz finans dünyasına da alan adları kolaylığı gelmiş oldu.

Yapılan ortaklık sayesinde 1inch cüzdanlarını kullananlar, karmaşık adreslerden kurtulmuş olacak ve çok daha kolay işlem yapma şansını elde edecekler.

Unstoppable Domains, kullanıcı dostu isimleri NFT haline getiriyor ve böylece NFT sahibi kişi sonsuza dek bu ismi elinde bulundurabiliyor. Bilindiği üzere ENS alan adları ise, “gerçek dünya” domain adları gibi dönem dönem yenilenmek zorunda kalıyorlar.

10 bin dolara satılan alan adı da var

NFT olarak alınan alan adları aynı zamanda dijital kimlik olarak da kullanılabilecekler. Anlaşmanın ardından birçok önemli ya da az bulunan alan adının ise sistemde bazı kullanıcılar tarafından alındığı görülüyor. Basit ve kısa isimlerin fiyatları 10 bin dolara kadar çıkabiliyor.

“Web3 benimsenmesinin önünde hala bir engel”

1inch kurucularından olan Sergej Kunz da konuyla ilgili değerlendirmesinde bu tür zor ve karmaşık alan adlarının Web3 benimsenmesinde bir engel teşkil ettiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Unstoppable ile yaptığımız bu anlaşma birçokları için önemli fırsatlar oluşturuyor. Web3 artık sıkıcı değil daha eğlenceli ve çekici olacak. Bu sayede benimsenme önündeki engellerin bir tanesi de ortadan kalkmış olacak”

Unstoppable Domains’in; rust Wallet, ShapeShift, OpenSea, Coinbase, ve Brave browser gibi önemli platformlarla da ortaklık ve anlaşmaları bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl