Borsalardan bir günde 2.8 milyar dolarlık BTC çıkışı: 9 ayın en büyüğü

Mayıs ayından bu yana neredeyse yarı yarıya düşen Bitcoin'de 30 bin dolardan 40 bin dolar seviyesine dönüş çok hızlı oldu. Kurumsal yatırımcıların kripto paralara geri döndüğü belirtilirken, veri sağlayıcısı Glassnode ise tam 2.8 milyar dolarlık Bitcıin'in Çarşamba sabahı borsaları terk ettiği bilgisini verdi.

bitcoin

Zincir üstü veri ve bilgi platformu Glassnode, 70 bin 328 BTC’nin kripto para borsalarından çıktığını belirtti. Glassnode’a göre bu çıkış, 2020 Kasım ayından bu yana borsaların dışına çıkan en büyük Bitcoin meblağına denk geliyor. Şirkete göre, sadece 1 günde borsalardan çıkan bu Bitcoin miktarı yaklaşık 2.8 milyar dolar değerde ve en büyük kripto paraya olan ilginin büyüklüğünü net şekilde gösteriyor.

Binance, Coinbase, Kraken, ve KuCoin gibi borsalardaki hareketleri de takip eden Glassnode, bu borsalardaki seviyelerin de, Mayıs ortasında Bitcoin 64 bin dolar seviyesinden geriye çekilmeden hemen önceki seviyeye geldiğini belirtti.

Bilindiği üzere Glassnode ölçümleri, borsalarda saklanan toplam coin sayısındaki kesinleşmiş veriler üzerinden elde ediliyor. Şirket, veri bilimi ve istatistiksel bilgi yoluya bilgileri düzenli olarak güncelliyor.

The B Word’den sonra başladı

Özellikle geçtiğimiz hafta Çarşamba günü, 30 bin dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, TSİ akşam saatlerinde The B Word etkinliğinin başlamasıyla yükselişe geçmişti. Önce 32 bin dolar seviyesini aşan en büyük kripto para her geçen gün sert yükselişini daha da hızlandırmıştı.

Musk bu programda kişisel olarak kendisinin Bitcoin’i olduğunu söylemesinin yanında ayrıca Tesla’yla beraber SpaceX’in de Bitcoin aldığını ilk kez açıklamıştı. Musk ayrıca, Tesla’nın kısa süre içinde yeniden Bitcoin kabul edeceğine inandığını da söylemişti.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin’in sert hareketleri de devam ediyor ve en büyük kripto para 40100 dolar ile 39500 dolar arasında işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl