2021’de rekorla büyüyen Argo madencilik şirketi, Nasdaq’ta hisse satışına başladı

Londra Borsası'nda listelenen kripto para madenciliği şirketi Argo Blockchain, ABD'nin Nasdaq borsasında hisse satışlarına başladı. Şirket her bir tanesi 10 ana hisseye denk gelen, 7.5 milyon ADS hissesi (Amerikan mevduat hissesi) çıkardı. Şirketin son dönemdeki büyümesi hisse fiyatlarına da yansırken Aralık başından bu yana yaklaşık 20 kat değer kazanımı söz konusu...

bitcoin

Londra Borsası’nda listelenen tek kripto para madencilik şirketi olan Argo Blockchain, Nasdqq Küresel Piyasalar Borsası’nda Amerikan Mevduat Hisseleri (ADS’ler) satışına başladığını duyurdu. Şirket 7.5 milyon adet ADS satışa sunduğunun bilgisini verirken, bunların her birinin 10 ana hisseye eşit olduğu belirtildi.

Geçen ay bu satışı ilk kez duyuran şirketin hisselerinin kısaltması da “ARBK” olarak tanımlandı.

ABD’nin madencilik bölgesi Teksas’a gittiler

Kripto para endüstrisinin yeni zirveye doğru gittiği bir dönem olan Mart ayında New York merkezli DPN firmasını satın alan Argo, bu alımın ardından Batı Teksas bölgesinde bir de arazi sahibi olmuştu. Şirket bu araziye yeni bir kripto para madencilik tesis inşa etmeye başlamış ve masraflardan ötürü fon toplama yoluna gitmişti. Bilindiği üzere Teksas eyaleti son dönemde kripto para madencilerinin en çok tesis kurmaya başladığı bölgelerden biri olarak biliniyor.

Haziran ayında Galaxy Digital şirketinden 20 milyon dolarlık kredi alan Argo, geçtiğimiz hafta da yine Galaxy’den bu kez de 25 milyon dolarlık kredi almıştı.

Son yılların rekoru

Haberin açıklanmasıyla beraber, Argo’nun Londra Borsası’ndaki hisse fiyatı da yaklaşık %10’luk bir artış yaşadı. Şirketin hisse fiyatları, kripto para endüstrisine bu sene giren büyük miktarda parayla rekor üstüne rekor kırdı. Aralık ayı başında 0.10 sent (ABD doları) olan fiyat, Aralık sonunda 0.50 sente yükselmişti. O dönem 1 ayda 5 kat artan fiyat şu anda ise yaklaşık 2 dolar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl