Avrupa’nın ilk Polygon ETP’leri Paris ve Amsterdam’da listelenecek

Kasım ayında AVAX, MATIC ve ALGO'yu SIX Borsası'nda listeleme izni alan İsviçre merkezli 21Shares şirketi, şimdi de ilk Polygon ETP'ini Paris ve Amsterdam'da listeleyecek. ETP (borsa yatırım ürünü), Ethereum ölçeklendirme ağı olan Polygon'un kendi token'ını takip edecek.

İsviçre merkezli yatırım ürünü sağlayıcısı 21Shares firması, Avrupa’nın Polygon performansını takip eden ilk borsa yatırım ürününü (ETP) Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listeleyecek. Şu anda 3 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapan Polygon, Ethereum ağındaki tıkanıklıkları gidermek ve işlem ücretlerini azaltmak amacıyla yaratılmıştı.

Paris’teki Euronext’te euro ile işlem görecek olan Polygon ETP’sinin kısaltması “MATIC FP”, Amsterdam’daki Euronext’te ABD doları ile işlem görecek olan Polygon ETP’sinin kısaltması ise “MATIC NA” olacak.

Son dönemin yükselen kripto parası Solana’nın da dahil olduğu 20 kripto para ETP’si çıkaran 21Shares şirketi, henüz 15 gün önce de AVAX, MATIC ve ALGO ETP’lerini SIX Borsası’nda listelemişti. Firma Ekim ayında ise, saklama ve “staking” hizmetleri için İngiltere merkezli altyapı sağlayıcısı Copper’la anlaşma sağlamıştı.

Şirket bugün yaptığı açıklamayla, Kasım ayı itibariyle 81 listelemede bulunan ve toplam değeri 2.9 milyar dolar olan 20 kripto para ETP’ine sahip olduğunu duyurdu. 21Shares ayrıca stake yapan kullanıcılarına da Tezos ve Solana ödülleri veriyor. Ürünler, regüle edilmiş olan Avrupalı ve İsviçreli toplam 8 borsada listeleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl