Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

22 milyar dolarlık varlık yönetim şirketi Bitcoin yatırım yöneticisi arıyor

Dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi ve Point72 varlık yönetim şirketinin sahibi olan Steve Cohen, şirketi için kripto para yöneticisi arıyor. Cohen geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada da nakit varlıklarıyla yüklü miktarda kripto para yatırımı yaptığını duyurmuştu.

Bitcoin’in her geçen gün ABD’de daha çok konuşulması kurumsal firmaları da harekete geçiriyor. Amerikan medyasından The Street’in haberine göre, Steve Cohen’in sahibi olduğu yatırım yönetim şirketi Point72, bir kripto para yöneticisini şirketin Bitcoin yatırım kadrosuna dahil etmeyi düşünüyor.

Haberde, işe alma talebinin firmanın üst düzey yönetim katından geldiği ve bu durumun, şirketin kripto para evrenine girmesi için acelesi olduğu anlamına geldiği belirtildi.

“Herkes ama herkes giriyor”

The Street’in ismini vermediği kaynağının, Point72’nin kripto para sektörünü bir fırsat olarak gördüğünü belirttiği ve “Herkes ama herkes kripto paralara geçiyor ve Point72 de kesinlikle geri kalmak istemiyor” diye konuştuğu yazıldı.

“Bu kez kaçırmayacağım” demişti

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda kripto paralar hakkında oldukça olumlu yorumlarda bulunan serbest yatırım fonu yöneticisi, “Kripto sektöründe ilk bölümü kaçırmış gibi hissediyorum. Bunu kaçırmayacağım. Tamamen kriptoya dönmüş durumdayım. Öğrenmek için ödeme yapmalısınız. İstediğiniz kadar konuşabilirsiniz ama oyuna da girmelisiniz” demişti.

“Piyasayı görmezden gelemeyiz”

Cohen’in şirketi Point72 de Mayıs ayında, firmanın kripto para evrenine dahil olacağı yönündeki iddiaları ardından yatırımcılarına bir bilgilendirme mektubu göndermiş ve “Blokzincir teknolojisi ve onun dönüştürücü kapasitesini yakından izliyoruz. Piyasayı görmezden gelmemiz, işimizi önemsemediğimiz anlamına gelir. Şu anda hangi yolu, ne şekilde gideceğimiz konusunda bir şey söylemek için çok erken ancak sizi mutlaka bilgilendireceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl