Kripto güvenlik şirketi, 24 ‘meme coin’e karşı uyardı

Blok zinciri güvenlik şirketi PeckShield, dolandırıcılar tarafından üretilen 24 meme coin hakkında uyardı. Şirket, token’lardan bazılarını sıralarken iki tanesinin son bir ay içinde popülerliklerinde büyük bir artış yaşayan Pepe (PEPE) ve Milady Meme Coin (LADYS) ile ilişkilendirilebileceğine dikkat çekti.

Meme coin’lerin popülerliği arttıkça dolandırıcılık faaliyetlerinde de artış görülmeye başlandı. Dağıtık defter teknolojisi (DLT) alanında çalışan bir blok zinciri güvenlik şirketi olan PeckShield, son 10 günde yaklaşık 24 sahte meme coin’in piyasaya sürüldüğünü ve dolandırıcılık vakalarının yaşandığı bildirdi.

PEPE ve LADYS sahtekarlığına dikkat çekildi

PeckShield şirketinin paylaştığına göre, ERC-20 olarak var olan bu sahte token’lar arasında USACOIN, MONKEYS, ERDR, Magneto, STARK, TINDER ve POPCAP gibi token’lar bulunuyor. Analizde, bahsedilen meme coin’lerden ikisi olan FROGS ve LADYBOY’a özellikle dikkat çekildi. Bunların, son bir ay içinde popülerliklerinde büyük bir artış yaşayan Pepe (PEPE) ve Milady Meme Coin (LADYS) ile karıştırılabileceği kaydedildi. Dolandırıcıların, kripto para borsası OKX’ten 5.19 ETH fonlama yaparak token’larının fiyatını artırdığı ve yatırımcıları cezbettiği bildirildi. Daha sonra ise likidite havuzunu boşalttıkları ileri sürüldü.

PeckShield ekibi ayrıca en son oluşturulan sahte token BEREAL’in de altını çizdi ve kripto Twitter topluluğunu “Bunun kurbanı olmayın” diye uyardı.

Uyarıda bulunan 24 token’ın tamamı ise şu şekilde:

SHITMEME, BENS, WorldCoin, MONKEYS, ERDR, Magneto, STARK, ZAT, LADYBOY, USACOIN, WLD, POGO, Miniclip, PORN, FROGS RNDT, PSYOP, POPCAP, FOG, TEMU, TINDER, TAGGED, BEREAL ve SEI.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl