315 milyar dolarlık varlıkları yöneten Vontobel’in CEO’su: Kolay ve güvenli kripto para yatırımı sağlayacağız

İsviçre'nin en büyük bankacılık kurumlarından olan ve yönetimi altında 315 milyar dolar bulunan Vontobel'in CEO'su Zeno Staub, müşterilerinin gittikçe artan bir şekilde kripto paralara ilgi duymaya başladığını söyledi. Staub ayrıca, blok zincir teknolojisinin güvenlik mekanizmasının da, bu ilgide ciddi bir etkisinin olduğunu da belirtti.

ABD’nin önemli ekonomi kanallarından biri olan Bloomberg’e görüntülü şekilde bağlanan ve açıklamalarda bulunan Vontobel CEO’su Zeno Staub, özellikle bireysel müşterilerinin son dönemde ellerine geçen parayı bir varlığa yatırma ihtiyacı hissettiklerini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerimizin dijital varlıklara, kripto paralara ilgileri var. Bazı para çeşitlerinden ya da uygulamalardan çok, altında yatan teknolojinin daha önemli olduğunu ve güven sağladığını görüyoruz. Blok zinciri teknolojisinin, genel eğilimin asıl nedeni olduğunu söyleyebilirim. Çünkü merkezi bir karşı taraf olmadan güven yaratabilecek tek mevcut teknoloji bu.”

“Kolay ve güvenli kripto para yatırımı sağlayacağız”

Bazı varlıklı müşterilerinin şimdiden dijital varlıklara yatırım yaptığını belirten Vontobel CEO’su şunları söyledi:

“Bu yönde ciddi değişiklikler yapacağız. Müşterilerimize kripto paralara rahatça, kolay ve güvenli yatırım yapabilme imkanı tanıyacağız. Böylece onlar da varlıklarının bir bölümünü bu tarafa yönlendirebilecekler”

“Bireysel müşteriler dijital varlıklara geçiyorlar”

Bireysel müşterilerinin de dijital varlıklara yatırım yapmak istediğini ve ellerindeki paraları bu şekilde değerlendirmeyi doğru bulduklarını belirten Staub, dijital yatırımlarda bu sene yüzde 14’lük büyüme kaydettiklerini açıkladı:

“Bankamızın iş yaptığı tüm segmentlerde bu sene büyük gelişme söz konusu… Gelir yönetimi yüzde 25, varlık yönetimi yüzde 17, dijital yatırımlar yüzde 14, diğer kurumsal müşteri segmentleri de yüzde 32’lik büyüme gördüler. Burada kendi varlıklarını yöneten bireysel müşterilerin de özellikle dijital varlıklara yatırım yaptıklarını görüyoruz. Bu kişiler, değişik yatırım alanlarına para koymalarının doğru olduğuna inanıyorlar. Biz de onları dijital yatırım birimlerimize yönlendiriyoruz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl