İflas eden 3AC CEO’su Su Zhu: DCG ve FTX bir olup, LUNA’ya saldırdı!

Terra LUNA çöküşünden kötü etkilenen ve daha sonra iflas eden kripto fon şirketi Three Arrows Capital'ın, şu an nerede olduğu bilinmeyen CEO'su Su Zhu, gece saatlerinde attığı tweet'lerle ilginç iddialarda bulundu.

su-zhu

Dün akşam saatlerinde Gemini borsası kurucularından Cameron Winklevoss’un, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’a ultimatom niteliğinde kamuya açık bir mektup yazması, kripto para dünyasında ciddi şekilde konuşulurken, gece saatlerinde Su Zhu’dan da DCG ile ilgili ilginç iddialar geldi.

Twitter hesabından bir “flood” yazan Zhu, Terra LUNA çöküşünde FTX ve DCG’nin etkisi olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“DCG’deki son durumla ilgili düşüncelerim kabaca şu şekilde:

‘Sağ cepten sol cebe geçirmek gibi’

FTX ile birlikte LUNA’ya saldırma ve ayrıca stETH’nin dengesini de bozma girişiminde bulundular. Bunda az da olsa başarılı oldular. Babel ile birlikte bizim iflasımız, yaz aylarında onlara da büyük darbe vurdu. Ve ayrıca GBTC yatırımları olan diğer şirketlere de… O dönem sakin kalıp bazı şeyleri düzeltebilirlerdi. Ancak sağ cepten sol cebe alma gibi işlerle boşlukları doldurdular. Bu, poker oynayıp kaybeden bir çocuğun, ‘Parasını babam öder’ demesi gibi bir şey. Çocuğun babasının da aslında kendisi olması gibi…

‘Alameda’dan Genesis’e aktarılan fonlar…’

FTX gibi aylarca yanlış yönetimle bize saldırdılar. Kimse de onlara Genesis’teki boşluğu nasıl doldurduklarını sormadı. DCG’nin değeri şu an sıfır. FTX’in alacaklıları da Alameda’nın Genesis’e aktardıkları fonlar için dolandırıcılık davası açtılar.

‘FTX ve DCG başından beri çok yakındı’

Barry ve SBF’nin en başından bu yana birlikte hareket ettiklerini eskiler bilir. SBF, Genesis yönetimindeydi. Onlara ilk FTT destekli kredilerini vermişti. Genesis kreditörleri şirketi muhtemelen iflasa sürükleyecekler. Öyle ya da böyle DCG’nin varlıklarını alacaklar. Şu anda sadece Barry’nin kolay yoldan, Adalet Bakanlığı işe karışmadan parayı ödemesini istiyorlar. ”

Waves için de aynı iddialar vardı

Hatırlanacağı üzere LUNA çöktüğü dönemde de FTX’in, LUNA ve UST’de short işlemler açarak sistemi kötü etkilemeye çalıştığına yönelik iddialar ortaya atılmıştı. Alameda ve FTX için aynı iddia, Waves ile onun algoritmik sabit coin’i olan USDN için de yapılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl