3AC için Virjin Adaları’nda alınan mahkeme kararını Singapur da tanıdı

Haziran ayında iflas eden kripto para yatırım fon şirketi Three Arrow Capital (3AC) hakkında Virjin Adaları'nda alınan ve Teneo şirketini tasfiye işlemlerinden sorumlu kılan mahkeme kararını Singapur Yüksek Mahkemesi de onayladı. Kararla birlikte Teneo şirketi, fonun Singapur'da sahip olduğu varlıklar hakkında daha fazla bilgi alabilecek ve buradaki dosyalara da ulaşabilecek.

three-arrows-capital

Mayıs ayı başındaki Terra LUNA çöküşüyle beraber kripto para piyasalarının da olumsuz etkilenmesi birçok fon ve şirketin iflas etmesine yol açmıştı. Bu şirketlerden bir tanesi olan 3AC için de geçtiğimiz ay bir Virjin Adaları mahkemesi tasfiye kararı almıştı. işte alınan bu karar Singapur Yüksek Mahkemesi tarafından da onaylandı, daha doğrusu tanındı.

Mahkeme kararından öne hakkı bile yoktu

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre; bu kararın ardından Teneo şirketi Three Arrow Capital’ın Singapur’daki tüm mali kayıtlarına ve varlık bilgilerine ulaşabilecek. Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Singapur’da alınan bu karardan önce Teneo şirketinin böyle bir adım atmaya hakkının olmadığı bilgisini de verdiler.

Teneo şirketi yetkilileri bundan sonra Singapur’da 3AC’ye ait Singapur’daki varlıkların saptanmasına yönelik adımlar atacaklar. Bloomberg’in haberinde 3AC’nin Singapur’daki banka hesaplarının inceleneceği ve ardından şirketin sahip olduğu belirtilen kripto paralar, NFT’ler, emlak ve mülkler ile şirket hisselerinin tespit edilmeye çalışacağı yazıldı.

3AC CEO’su Su Zhu, şirketin merkezini, eşiyle birlikte 15 milyon dolardan fazla değere sahip olan 2 evinin olduğu Singapur’dan Dubai’ye taşıyacağını açıklamıştı. Nisan ayında yapılan bu açıklamanın ne kadarının gerçekleştiği ise bilinmiyor. Su Zhu’nun hala Singapur’da olduğu düşünülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl