“Ethereum’u bıraktım” dedikten haftalar sonra 400 milyonluk ETH aldı!

Kripto para evreninde fırsatlar kadar beklenmeyen U dönüşleri de artık kimseyi şaşırtmıyor. Kripto para serbest yatırım fon şirketi Three Arrows Capital'ın kurucu ortağı Su Zhu'nun Kasım ayındaki "Artık Ethereum'u bıraktım" açıklamasından sadece birkaç hafta sonra şirket, tam 400 milyon dolarlık Ethereum aldı. Cüzdan hareketleri açığa çıkınca Twitter'dan yorum yapan Zhu, "Bu tür panik satışlarını tabii ki değerlendireceğiz" dedi.

su-zhu

Elon Musk’ın Mayıs ayındaki “Bitcoin çevreyi kirletiyor, bu yüzden BTC ile araç satışımızı askıya alıyoruz” dönüşü kadar önemli olmasa da, kripto para evrenindeki fikir değişiklikleri artık kimseyi şaşırtmıyor.

Son olarak Kasım ayında, “Ethereum’u terk ediyorum. Çünkü o da kendi yatırımcısını terk ediyor. Yakım mekanizmasını izleyip mutlu olacak halim yok” diyen Three Arrow Capital kurucu ortağı Su Zhu’nun şirketi, yeniden Ethereum aldı. Hem de 400 milyon dolarlık…

“Fırsatları değerlendireceğiz”

2012 yılında Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulan Three Arrows Capital (3AC), hafta sonunda cüzdanına yaklaşık 400 milyon dolarlık Ethereum (yaklaşık 91 bin 477 ETH) ekledi.

Çin’deki önemli gelişmeleri Twitter’dan dünyaya duyuran Wu Blockchain hesabının verdiği bilgiye göre, kripto analiz firması Nansen’in, 3AC’ye ait olduğunu belirlediği bir cüzdan Coinbase, FTX ve Binance’ten iki günde 91 bin 477 ETH çıkardı ve cüzdanına taşıdı. Hatta 91 bin ETH’in, 77 bini iki saat içinde taşınmıştı.

“100 bin ETH sadece bir toz parçası”

3AC kurucularından olan Su Zhu ise, Wu Blockchain’in tweet’ine kısa sürede cevap verdi. “100 bin ETH sadece bir toz parçası” diyen Zhu, daha fazla alım yapacağının da işaretlerini verdi:

“Yakım işlerini bensiz izleyeceğinizi ve eğleneceğinizi düşünmüyordunuz, değil mi? ETH 1. katmanı hala yeni gelenler için kullanışlı değil. Bana inanmıyorsanız, büyükannenize sorun. Bu tür panik satışlarını ciddi şekilde değerlendirmeye devam edeceğim. 100 bin ETH sadece bir toz parçası”

“Haftalarca süren aşırı kaldıraç durumu soan erdi”

Daha sonra Coinbase’e de konuyla ilgili konuşan Zhu, Ethereum konusunda yükseliş beklentisi içinde olduğunu söyledi:

“Tüm dünya piyasalarındaki genel hava yumuşadı. ABD ve Çin’deki hisse senedi piyasalarının durumu sağlıklı. Son yaşanan düşüş hareketi, haftalarca süren aşırılık ve dağınıklığın ardından sağlık bir hareket olarak gözüküyor. Birçok aşırı kaldıraç kullanılmış pozisyon durduruldu. Birçok coin de düşüşlerin ardından yükseldi.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl