3AC kurucularına şimdi de piyasa manipülasyonundan OPNX cezası

Geçtiğimiz seneki Terra LUNA çöküşünden en olumsuz etkilenen şirketlerden biri olan ve daha sonra iflas eden Three Arrows Capital (3AC) firmasının kurucularına bir ceza da Dubai'den geldi. Cezanın yeni kurulan şirket OPNX ile ilgili olması da dikkatlerden kaçmıyor.

3AC kurucularına bu kez de Dubai’den, yeni kurulan OPNX borsası için ceza kesildi. Kripto dünyasının tanınan isimleri olan Kyle Davies, Su Zhu, Mark Lamb ve şirket CEO’su Leslie Lamb’e regülasyonlara uymadıkları için kişi başı 200 bin dirhem (54 bin dolar), şirkete ise 2.7 milyon dolar ceza kesildi.

Yöneticiler 54 bin dolarlık cezaları öderken, 2.7 milyon dolarlık cezanın ise henüz ödenmediği belirtildi. Bu durumdan ötürü regülatör kurum VARA’nın OPNX borsasına karşı fazladan önlemler almayı düşündüğü kaydedildi.

VARA, mayıs ayında da OPNX’i gerekli kurallara uymadan reklam yaptığı gerekçesiyle uyarmıştı.

Nerede oldukları hala meçhul…

Bilindiği üzere Su Zhu ve Kyle Davies 3AC şirketinin kurucularıydı. İkili, Terra LUNA’nın çöküşünden sonra kötü duruma düşen şirketlerini kurtaramamış ve ortadan kaybolmuşlardı. Terra LUNA kurucusu Do Kwon gibi bir arama izinleri olmasa da, can güvenliklerinin tehlikede olduğunu iddia ederek bulundukları yeri söylemeyen ikili daha sonra OPNX şirketini kurmuşlardı.

OPNX, iflas eden kripto şirketlerinin borçlarının trade edildiği bir platform olarak biliniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl