Milyarder yatırımcı Sternlicht: Servetimin yüzde 2-3’ü kripto parada

ABD'nin en önemli iş insanlarından biri olan ve yaklaşık 4.5 milyar dolarlık serveti olduğu belirtilen Barry Sternlicht, toplam varlığının yüzde 2 ilâ 3'lük kısmının kripto paralarda olduğunu açıkladı. Portföy detaylarını vermeyen Sternlicht, Bitcoin'in enflasyondan korunmak için akıllıca bir araç olduğunu söyledi.

Yönetimi altında yaklaşık 100 milyar dolarlık varlık bulunan Starwood Capital Group’un kurucularından olan Barry Sternlicht (fotoğrafta sağda), yaptığı açıklamada servetinin yüzde 2-3’lük kısmının kripto paralarda olduğunu belirtti.

“Sadece para basılan bir dünyada…”

Miami’de düzenlenen bir Bloomberg etkinliğinde konuşan Sternlicht, “Sadece para basılan bir dünyada Bitcoin’in akıllı bir korunma aracı olduğunu düşünüyorum. Hatta Bitcoin sıfıra gitse bile bu benim canımı acıtmayacak” dedi. Ünlü iş insanı, hangi kripto paraları aldığıyla ilgili ise detay vermedi.

“Emlak krizi olacak, kiralar artacak”

ABD’de son dönemin en çok konuşulan konularından biri olan enflasyon rakamlarına da değinen Sternlicht, hükumetin verdiği destek paketlerinden ötürü enflasyon baskısının artarak devam etmesini beklediğini, bunun bir emlak krizi yaratacağını ve kiraların da artacağını söyledi.

Miami merkezli Starwood şirketinin emlak ve enerji varlıkları alanında yatırımları bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl