4 milyon dolarlık Dogecoin NFT’si parçalara ayrılıp satılacak

NFT dünyasındaki yükseliş tüm hızıyla devam ederken şimdi de bir Dogecoin NFT'sinin parçaları satışa sunulacak. Haziran ayında 4 milyon dolara satın alınan DOGE NFT'sinin bölümleri, NFT'yi satın alan PleasrDAO tarafından DOG token şeklinde satılacak. PleasrDAO yöneticisinin ise Doge NFT'sini "İnternetin Mona Lisa'sı" olarak tanımlaması da dikkat çekti.

Yüzbinlerce dolar verilen NFT’ler, oyun oynadıkça kazanılan karakterlerin satışından elde edilen yüksek gelirler derken NFT dünyası milyarlarca doların aktığı bir piyasa haline geldi. Özellikle sosyal medyada hala ciddi şekilde “Bir JPEG’e bu kadar para verilir mi?” tartışmaları yapıladursun, endüstri aynı hızıyla büyümeye devam ediyor.

Ayrışmış/bölünmüş NFT!

2021 yılının en çok konuşulan ve belki de en büyük yükselişi yaşayan kripto paralarından olan Dogecoin’in, NFT dünyasına girişi de ses getirmişti. Haziran ayında Dogecoin logosundaki köpeğin cinsi olan Shiba Inu köpeğinin imajının bulunduğu bir NFT, 4 milyon dolara alıcı bulmuştu. NFT’yi alan PleasrDAO ise şimdi aldığı bu NFT’yi ayırmaya ve “ayrışmış/bölünmüş NFT”ye (F-NFT) çevirmeye karar verdi. Bu şekilde fenomen kripto paranın destekçileri, sevenleri ya da yatırımcıları koleksiyonun hepsine sahip olmak zorunda kalmayacak ve bir parçasını da alabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Parçalanmış NFT’ler nedir? F-NFT ne anlama geliyor?

Açık artırmadan önce parçalara ayrılacak

NFT satışı bugün, DOG token’ları şeklinde yapılacak. Dogecoin’in sevenlerinin oluşturduğu büyük topluluk ve 1 doların altındaki fiyat da düşünüldüğünde satışın özellikle perakende yatırımcıların ilgisini çekmesi bekleniyor. PleasrDAO, bu süreci Fractional.art ile yönetecek. NFT, açık artırmaya girmeden önce satış için parçalara ayrılacak ve daha sonra merkeziyetsiz finans protokolü Miso’da satışa sunulacak. Ardından da katılımcılara DOG token dağıtılacak. Bu token’lar da, merkeziyetsiz borsalardan biri olan Sushiswap’ta alınıp satılabilecek. DOG token’ın, Dogecoin’den (DOGE) tamamen ayrı olduğunu da belirtmek gerek.

DeFi yöneticileri, NFT endüstrisinin ilk koleksiyonerleri ve dijital sanatçılarının içinde bulunduğu bir birlik olan PleasrDAO, NFT’nin çoğunluk bölümüne sahip olacak.

“İnternetin Mona Lisa’sı”

PleasrDAO yöneticisi Jamis Johnson satışla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“DOGE’un sorgusuz sualsiz tüm fenomen kripto paraların kralı olduğu biliniyor. Biz de PleasrDAO olarak insanları, internet tarihinin küresel ve ayrılmaz bir parçası olan bir ürüne sahip olmaya davet etmekten heyecan duyuyoruz. Bir fikrin paylaşılmış olan mülkiyet hakkının etrafında toplanan topluluklar için geleceğin parlak olduğunu düşünüyoruz ve ayrıştırılmış Doge yani internetin Mona Lisa’sının, yaşadığımız bu yeni dünyanın parlayan örneği olacağına inanıyoruz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl