Analiz – 4 madde ile Bitcoin neden balon değildir?

Economic Edge adlı blogunda ekonomi analisti Nathan Martin, Bitcoin’in (BTC) neden balon olmadığını yazdı. Martin’in dört nedeni oldukça mantıklı. İşte Nathan Martin’e göre BTC’nin bu kadar değerlenmesinin nedenleri: Merkezden yönetilmeme Bitcoin’in gerçek gücü merkezileşmemiş doğasında bulunur. BTC, ulusal para birimlerinin aksine merkezi bir bankacılık sistemine ait olmadığından para basma yoluyla keyfi biçimde manipüle edilemez. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı sonrasında Alman Markı’nın devalüasyonu… Bu, BTC’ye altın gibi bir istikrar sağlar. Sınırlı arz BTC, ulusal para birimlerinin aksine kesinlikle sınırlıdır. 21 milyondan...

Economic Edge adlı blogunda ekonomi analisti Nathan Martin, Bitcoin’in (BTC) neden balon olmadığını yazdı. Martin’in dört nedeni oldukça mantıklı.

İşte Nathan Martin’e göre BTC’nin bu kadar değerlenmesinin nedenleri:

Merkezden yönetilmeme

Bitcoin’in gerçek gücü merkezileşmemiş doğasında bulunur. BTC, ulusal para birimlerinin aksine merkezi bir bankacılık sistemine ait olmadığından para basma yoluyla keyfi biçimde manipüle edilemez. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı sonrasında Alman Markı’nın devalüasyonu… Bu, BTC’ye altın gibi bir istikrar sağlar.

Sınırlı arz

BTC, ulusal para birimlerinin aksine kesinlikle sınırlıdır. 21 milyondan fazla Bitcoin asla olmayacak. Piyasa, şu anda bu rakamın yüzde 80’ine ulaşmış durumda ve yüzde 100’ünü asla aşamayacak. Madencilik günden güne daha da zorlaşıyor ve her bir coinin değeri artmaya devam edecek.

Güvenlilik

Ademi merkeziyet ve şifreleme, BTC’nin güvenli olduğu manasına gelir. Harici müdahaleler ve kuvvetler tarafından manipüle edilemez.

Bitcoin’de sahteciliğe yer yok

Tüm Bitcoin işlemleri Blockchain‘e (blok zinciri) kaydedildiğinden dolandırıcılık yapma olanağı çok çok azdır ve hemen fark edilebilir.

Martin, eşi benzeri olmayan gübelik, sıfır harici manipülasyon ve sınırlı bir arz ile BTC’nin yakın gelecekte fiyat artışını sürdürmemesinin hiçbir nedeni olmadığını belirtti.

Ayrıca Martin, bu mevcut yükselişin zamanla çok daha büyük artışlar için bir temel oluşturmak olarak görüleceğini savunuyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl