400 milyar dolarlık şirketten Bitcoin ve Ethereum adımı

Yönetimi altında 400 milyar dolardan fazla varlık bulunduran Neuberger Berman şirketi, SEC'ye yaptığı resmi bildirimle, müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum türev ürünlerine yatırım yapabilmesi için kripto para fonu oluşturduğunu açıkladı.

bitcoin-ethereum

ABD’deki kurumsal firmaların başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara yatırım stratejisi gitgide büyürken, bu konuda son adım ise yönetimi altında 400 milyar dolardan fazla varlık bulunduran Neuberger Berman şirketinden geldi.

Neuberger Berman, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı resmi bildirimle, müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum türevlerine ve yatırım araçlarına geçiş yapabilmelerine olanak tanıyacağını duyurdu. SEC’ye yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Neuberger Berman Emtia Strateji Fonu’nun yatırım stratejisi aktif olarak yönetilecek şekilde, Bitcoin vadelileri ve Ether vadelileri gibi kripto para türevleri ile Bitcoin fonları ve ETF fonları vasıtasıyla kripto para ve dijital varlık yatırımlarına izin verecektir.”

Neuberger Berman’ın; tarım, enerji, değerli metaller ve diğer alanlara da yatırım yapan geniş ölçekli emtia fonu da bulunuyor.

SEC’ye yapılan bu yeni bildirim ise, şirketin “Hedge edilmiş Kripto para Volatilite Fonu’nu oluşturmasından kısa süre sonra geldi. 29 Temmuz’da oluşturulan fona şu ana kadar hiçbir müşteri tarafından yatırım yapılmadığı belirtilirken, minimum yatırımın ise 5 milyon dolar olduğu belirtildi.

Birkaç ay önce “Bitcoin bizim için izlenmeye değer” demişlerdi

Şirket birkaç ay önce kendi blog sitesinde “Bitcoin Deneyi” adlı bir yazı paylaşmıştı. Yazıda, “Bizim bakış açımıza göre, Bitcoin fenomeni izlenmeye değer” denilmişti. Yazının sonunda ise”Kripto paralara yapılan yatırımlar, standart bir varlık alımı olarak görülmemelidir” yorumu yapılmıştı.

Yönetici: Bitcoin’den uzak duruyorum

Şirketin genel direktörü olan Steve Eisman da, bu senenin başında yaptığı bir yorumda “Anlamıyorum, o yüzden Bitcoin’den uzak duruyorum” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl