5 yıllık kripto para borsası kapanıyor

Önemli kripto para borsalarından biri olan Hotbit, operasyonlarını durdurma kararı aldığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada müşterilerin 21 Haziran'a kadar kripto paralarını borsadan çekmeleri gerektiği belirtildi.

Hong Kong merkezli olan ve Uzakdoğu bölgesinin en önemli kripto para borsalarından biri olan Hotbit de ayı sezonuna direnemeyen şirketlerden oldu. Borsa, bugün yaptığı açıklamayla faaliyetlerini durdurma kararı aldığını belirtti.

Borsadan yapılan açıklamada 22 Mayıs günü itibarıyla faaliyetlerin tamamen durdurulacağı ve 21 Haziran’a kadar da müşterilerin fonlarını çekmeleri gerektiği ifade edildi. Operasyonların durdurulma sebebi olarak ise FTX iflasından Terra LUNA çöküşüne kadar birçok ayı piyasası olayı gösterildi.

“Merkezi borsaların dönemi bitiyor”

Bu sebeplerin yanında ayrıca, geçtiğimiz yaz ağustos ayında borsanın bazı eski yöneticilerine yönelik açılan soruşturmaların da etkisi olduğu, bu soruşturmalar nedeniyle şirketin faaliyetlerinin ciddi şekilde aksadığı dile getirildi.

Borsa, yaptığı açıklamada merkezi borsaların döneminin artık bittiğini, bu tür platformların gittikçe işlevsiz hale geldiklerini de ifade etti.

Çekimler kapalı mı?

Hotbit’in Twitter hesabına ise bazı kullanıcılardan tepkilerin gelmesi dikkat çekti. Müşteriler, çekim işlemlerinin yapılamadığını belirttiler ve “Çekimler kapalıyken, nasıl varlıklarımızı çekmemizi söylüyorsunuz?” diye borsaya tepki gösterdiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl