Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

55 milyar dolarlık fonu yöneten şirket, kripto paralara yatırım hazırlığında

Yönetimi altında 55 milyar dolarlık varlık bulunan İngiliz serbest yatırım fonu şirketi Marshall Wace'in kripto para sektörüne yatırım yapmaya hazırlandığı belirtildi. Londra merkezli şirket ayrıca dijital varlık şirketlerinin hisselerini toplayan bir de portföy oluşturacak.

Kurumsal firmaların her geçen gün daha çok dijital yatırım yaptığı bir dönemde İngiliz serbest yatırım fonu şirketi Marshall Wace’in de kripto para ve ona bağlı teknolojilere yatırım yapmayı planladığı belirtildi.

Blok zincir ve ödeme teknolojileri yatırımları geliyor

Financial Times’da yer alan habere göre; Londra merkezli şirket, blok zincir teknolojisi ile dijital paralar ve sabit coin’ler için olan ödeme sistemleri gibi alanlara yatırım yapmak istiyor. FT’nin, konu hakkında bilgi sahibi olan ancak ismini açıklamadığı kişiye dayandırdığı habere göre şirket aynı zamanda, gelişim süreçlerini tamamlama aşamasına gelmiş olan dijital finans firmalarının hisselerinin olduğu bir de portföy çıkaracak.

Geleneksel finans modernleşiyor

Marshall Wace’in bu hamlesinin, içinde bankalar, fon yöneticileri ve danışmanlık firmalarının da bulunduğu birçok geleneksel finans şirketlerinin bulunduğu bir grubun kripto para yatırımlarına başladığı bir dönemde gelmesi de dikkat çekiyor.

Dijital para ticareti de mi geliyor?

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişiye göre şirket, kısa süre önce de, dijital varlık sektörü için çalışan aramaya başladı. Yönetimi altında 55 milyar dolarlık varlık bulunan şirketin, sektör emekleme döneminde olmasına rağmen hızlı hareket etmek istediği ve dijital para ticaretini de içerecek şekilde yatırımlarını genişletmek istediği belirtiliyor.

Marshall Wace’in bu hamlesi dev firmaların kripto para sektörüne yatırım yapma açısından ne kadar istekli olduğunun da bir göstergesi durumunda.

Circle yatırımının arkasında Marshall Wace de vardı

ABD Doları’na bağlı stabil kripto para USD Coin’i (USDC) ihraç eden şirket olan Circle, Mayıs ayındaki bir fonlama turunda 440 milyon dolar yatırım almıştı. Fidelity Management, FTX, Digital Currency Group gibi devlerin de olduğu yatırımın arkasında Marshall Wace de vardı.

Fotoğraf: Flickr/Credit Suisse

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl