Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

56$’a kadar yükselen Litecoin tarihi zirvesini gördü

Litecoin fiyatı yükselmeye devam ediyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 8 oranında artan Litecoin, son bir haftada ise yüzde 35’in üzerinde değer kazandı. Bu nasıl oldu? 3 ay önce 8$ seviyesinde işlem gören Litecoin‘in, Coinmarketcap verilerine göre 56$’a yükselerek bu kadar kısa bir sürede önemli ölçüde değer kazanmasının altında pek çok etken yatıyor. BitGo’nun desteğiyle başlayan süreçte Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, Coinbase’deki görevinden istifa ederek yeniden Litecoin ekibinin başına geçti. Lee’nin geri dönmesi fiyata doğrudan etki etti. Lee’nin ardından başarılı...

Litecoin fiyatı yükselmeye devam ediyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 8 oranında artan Litecoin, son bir haftada ise yüzde 35’in üzerinde değer kazandı.

Bu nasıl oldu?

3 ay önce 8$ seviyesinde işlem gören Litecoin‘in, Coinmarketcap verilerine göre 56$’a yükselerek bu kadar kısa bir sürede önemli ölçüde değer kazanmasının altında pek çok etken yatıyor.

BitGo’nun desteğiyle başlayan süreçte Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, Coinbase’deki görevinden istifa ederek yeniden Litecoin ekibinin başına geçti. Lee’nin geri dönmesi fiyata doğrudan etki etti.

Lee’nin ardından başarılı bir şekilde gerçekleştirilen SegWit aktivasyonu da Litecoin’in son 3 ayda yüzde 700’lere varan değer artışında önemli bir kilometre taşı oldu. SegWit aktivasyonun ardından Litecoin’e olan talep hızla arttı. Bu 3 ay içerisinde pazar payı ise 200 milyon Dolar’dan 2.7 milyar Dolar seviyesinin üzerine çıktı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl