60 bin denemesi geldi, Bitcoin yatırımcılarının %99’u kâra geçti

Bitcoin'in ETF haberleriyle birlikte 60 bin dolar sınırını aşmayı denemesi, beklentileri iyice artırırken, zincir üstü veriler de BTC yatırımcılarının yüksek fiyat bölgelerinde "HODL" etmeye devam ettiklerini gösteriyor. Glassnode'un paylaştığı verilere göre Bitcoin arzının %99'luk kısmını elinde bulunduran yatırımcılar şu an kâr elde etmiş durumda...

Veri analiz şirketi Glassnode’un paylaştığı rakamlara göre, Bitcoin yatırımcıları fiyat yükselse de kârlarını realize etmeme konusunda kararlılar. Veriler, dolaşımdaki BTC’lerin sadece %0.98’lik kısmının 59 bin 500 doların üstündeki seviyelerde harcandığını gösteriyor.

Yüzde 1’in altındaki bu oranın tekabül ettiği BTC sayısı ise 185 bin 816. 59500 üzerinde satış yapan bu kişilerin, aynı zamanda son 6 ayda yaşanan tüm volatilite hareketlerinde de herhangi bir satış yapmadıkları belirtildi.

%99.02’lik kısım kârda…

Bitcoin’de yüksek fiyat seviyeleri gelmeye devam ettikçe kâr elde eden yatırımcı sayısı da ciddi şekilde artıyor. Bitcoin arzının %99.02’lik kısmı şu anda kâr elde etmiş durumda…

Glassnode şirketi bu sabah yaptığı başka bir paylaşımda da realize edilmemiş kâr oranı yakalayan yatırımcıların %70’inin uzun vadeli yatırımcılar olduğunu belirten bir grafik paylaşmıştı.

TSİ ile sabah saatlerinde 60 bin doalr sınırına dayanan en büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 59100 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl